Navijači napali Borussijine igrače zbog nezalaganja, oni odgovorili - razbijanjem Bayera

Komentari
Hoffenheim je u borbi za europska natjecanja preskočio Leipzig, a HSV je u borbi za ostanak svladao Freiburg

Navijači dortmundske Borussije poznati su kao vrlo vjerni svojem klubu, ali i njima je dogorio fitilj strpljenja i svoje su igrače na utakmici s Bayerom iz Leverkusena dočekali oštrim porukama - "Niste shvatili važnost derbija - neuspjeh" i "Nema volje, nema strasti, nema hrabrosti, nema momčadi - nitko ne predstavlja Borussiju Dortmund manje od vas!"

Zaboljele su pristaše žuto-crnih slabije predstave njihovog kluba, pogotovo u nedavnom derbiju sa Schalkeom, a kritike su očito urodile plodom jer je Borussia razbila Bayer Leverkusen s visokih 4:0.

Goste je načeo Sancho već u 13. minuti, a bio je to njegov prvijenac u dresu dortmundskog sastava. Osim toga, postao je najmlađi engleski strijelac u povijesti Bundeslige!

Onda je malo pozornicu preuzeo Marco Reus. Prvo mu je VAR poništio pogodak u 36. minuti, da bi samo minutu kasnije Borussijin napadač promašio kazneni udarac. No, u drugom poluvremenu je dobro odradio popravni. Povećao je vodstvo na 2:0 u 55. minuti, a nakon pogotka Philippa u 63. za 3:0, Reus je zabio svoj drugi i Borussijin četvrti u 79.

Veliku i važnu 5:2 pobjedu na gostovanju kod Leipziga upisao je Andrej Kramarić sa svojim Hoffenheimom. Naime, ova su dva kluba dio borbe za europska natjecanja koja se vodi između pet klubova, koji su se smjestili u pet bodova razlike tri kola prije kraja.

Gosti su već do poluvremena zahvaljujući golovima Utha, Gnabryja i Kaderabeka vodili s 3:0, a posao im je na otvaranju drugog poluvremena olakšao Forsberg koji je dobio crveni karton. Domaćini su došli do smanjenja zaostatka u 59. minuti nakon autogola Baumanna, ali je već u sljedećem napadu Uth na Kramarićevu asistenciju svojim drugim golom vratio prednost od tri gola. Rupp je u 65. minuti zabio za 5:1, dok je konačan rezultat postavio Konate u 88. minuti.

Hoffenheim je ovom pobjedom preskočio Leipzig te Nagelsmannova momčad sada zauzima peto mjesto (izravno vodi u Europsku ligu), dok su od Lige prvaka udaljeni dva boda.

Drugi vezani poraz upisao je Kovačev Eintracht od kojeg je ovog puta s 3:0 u Frankfurtu bila bolja Hertha. Za goste su zabili Selke iz kaznenog udarca u 57. minuti, Leckie u 77. minuti te Esswein u prvoj minuti sudačke nadoknade. Domaćini su od 79. minute igrali s igračem manje jer je isključenje zaradio Hasebe, dok je Ante Rebić zbog ozljede propustio i ovu utakmicu.

Novi stari prvak Njemačke, Bayern je na gostovanju s 3:0 slavio protiv Hannovera, a za budući klub Nike Kovača zabijali su Muller, Lewandowski i Rudy.

Hamburg je u izravnoj borbi za ostanak pobijedio Freiburg s 1:0, a strijelac je bio Holtby u 54. minuti.

Stuttgart je na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od Bremena. Strijelci su bili Genter u 13. minuti te Ozcan u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Totti otkrio: Čovjek je ostao u zatvoru zbog mene, a od navijača sam se sakrivao kod redovnika!
Modrić: Zrinjski mi je jako pomogao, a zašto da se oprostim od Hrvatske kad joj još mogu toliko dati?!
Realov as iz rukava: Sevillin trener nesvjesno je otkrio svoju taktiku Lopeteguiju
Portugalci ogorčeni: Ronaldo, ove ti trofeje ne mogu ukrasti!
'Messi nema život, Ronaldo poslije treninga napravi 100 sklekova, a ja sam roštiljao!'