Andora dobila Mađarsku! Francuska pala u 94. minuti golom s centra

PodijeliZatvori Komentari
Sneijder je ispisivanje povijesti okrunio golom, Ronaldo je s dva gola i asistencijom vodio Portugal do pobjede

U derbiju skupine A Švedska je golom u 94. minuti srušila  Francusku 2:1 u 6. kolu kvalifikacija za SP u Rusiji. Trikolori su poveli u 37. minuti nevjerojatnim udarcem Girouda s ruba šesnaesteraca s lijeve strane kojim je pogodio suprotne rašlje. Domaćin je izjednačio samo šest minuta kasnije preko Durmaza, a pobjedu im je u 94. minuti Toivonen golom s centra.

Nizozemska je s 5 :0 ispratila Luksemburg u utakmici u kojoj je rekorder po broju nastupa postao Wesley Sneijder. On je 131. nastup okrunio golom za 2:0. Prethodno je zabio Robben, a u nastavku su još zabili Wijnaldum,  Promes i Janssen. U posljednjem susretu ove skupine Bjelorusija je golovima Sivakova i Savitskija dobila 2:1  Bugarsku za koju je zabio Dyakov.

Švicarci su stopostotni učinak u skupini B nastavili slavljem 2:0 kod Farskih Otoka golovima Xhake i Shaqirija. Problema nije imao ni njihov prvi pratitelj Portugal koji je na krilima Cristiana Ronalda slavio 3:0 kod Latvije . Najbolji nogometaš današnjice dva je gola zabio glavom, a za treći asistirao Silvi.

Za iznenađenje večeri pobrinula se Andora koja je golom Rebesa s 1:0 dobila Mađarsku . Prva im je to pobjeda u službenim utakmicama od kvalifikacija za SP 2006. kada su dobili Makedoniju 1:0.