Italiji 'visi' SP nakon 60 godina, Švedska minimalno slavila!
Pred očima Ibrahimovića autogol zabio De Rossi, azzurri ostali bez Verrattija za uzvrat!

Švedska je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija napravila iznenađenje pobijedivši Italiju rezultatom 1:0. Izbace li Šveđani azzurre, napravit će uslugu i Hrvatskoj i pogurnuti je u drugu jakosnu skupinu ždrijeba skupina za SP! Dakako, obrane li kockasti 4:1 u Pireju...

Sadržajno prvo poluvrijeme na Friends areni u Solni započelo je žustro te je već nakon par minuta Cuneyt Cakir, turski dijelitelj pravde, imao problema s uzavrelim strastima na terenu.

U 6. minuti vidjeli smo prvu pravu priliku na utakmici. Ubačaj Mattea Darmiana pronašao je Belottija no ovaj u padu šalje loptu tik pored desne stative Olsena.

Samo dvije minute kasnije opasno je na drugoj strani. Ola Toivonen okušao je udarac s dvadesetak metara, no lopta odlazi pored gola.

Nakon 14 minuta igre Matteo Darmian opet se nalazi u glavnoj ulozi, ovaj puta je beuzpješno pokušao pronaći slobodnog Candrevu.

U 29. minuti susreta žuti je karton zbog preoštrog starta zaradio veznjak azzura Marco Verratti. Tim se potezom veznjak PSG-a isključio iz popisa igrača za uzvrat na San Siru.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jednu šansu za domaćine. U 35. minuti opet pokušao Toivonen, ali njegov pokušaj zaustavlja Buffon.

Drugih 45 minuta započelo je vatreno - veliku priliku imao je Candreva u 49. minuti kad je opalio s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac u korner skreće Olsen.

Ključni trenutak susreta zbio se u 61. minuti. Jakob Johansson tukao je iskosa, s ruba šesnaesterca, a njegov udarac u vlastitu mrežu skreće De Rossi.

Deset minuta kasnije pokušala je odgovoriti Italija. Ponajbolji igrač azzura večeras, Darmian, tukao je s 18 metara, no njegov pokušaj zaustavlja stativa.

Do kraja susreta četverostruki prvak svijeta preuzeo je inicijativu, Ventura je pokušavao s zamjenama, ali promjene rezultata nije bilo.

Napomenimo kako je i pobjedu svoje reprezentacije s tribina gledao najbolji švedski nogometaš svih vremena - Zlatan Ibrahimović.

Italija se ovim porazom nalazi u vrlo teškoj poziciji uoči uzvrata na San Siru u ponedjeljak, dok izabranici Jannea Anderssona na teško gostovanje nose veliku prednost.

Venturinim izabranicima prijeti neodlazak na SP, što bi za azzure bio prvi takav slučaj nakon 1958. godine.