Italija izgubila u kvalifikacijama nakon 11 godina! Iniesti ovacije Bernabeua
Isco briljirao, Ramos sjajno asistirao, Italija će vjerojatno u dodatne kvalifikacije, dok je Wales svladao Austriju i nastavio lov za Srbima

Španjolska je u derbiju 7. kola europskih kvalifikacija za SP u Madridu pobijedila Italiju s 3:0.

Nadahnuti, fenomenalni Isco zabio je dva gola, u 14. i 40. minuti, još je namjestio koju šansu i zaradio ovacije svog Santiago Bernabeua. Da bi Sergio Ramos servirao loptu Morati za 3:0 u 77. minuti.

Španjolska se reprezentacija vratila u Madrid nakon šest godina i tom utakmicom prekinula gotovo nevjerojatan niz Italije od 11 godina i 56 utakmica kvalifikacija za svjetska i europska prvenstva bez poraza!

Zadnji su poraz prije večerašnjeg Talijani upisali 6. rujna 2006. od Francuske 3:1. Zanimljivo je prisjetiti se sastava s te utakmice:

Francuska: Coupet; Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal; Ribery (88' Saha), Vieira, Makelele, Malouda; Govou (88' Saha), Henry; izbornik Domenech

Italija: Buffon; Zambrotta, Cannavaro, Barzagli, Grosso; Semioli (54' Di Michele), Gattuso, Pirlo, Perrotta; Cassano (73' Inzaghi); Gilardino (87' De Rossi); izbornik Donadoni

Lijep trenutak dogodio se nakon 75 minuta kada je zamijenjen Andres Inistea, asistent za drugi gol, a sa stadiona rivalskog Reala Barcelonina je ikona ispraćena ovacijama! Bio mu je to 120. nastup za reprezentaciju.

U istoj je skupini Makedonija slavila s 1:0 u Izraelu golom Gorana Pandeva u 73. minuti.

Poredak: Španjolska 19, Italija 16, Albanija 12, Izrael 9, Makedonija 6, Lihtenštajn 0.

U skupini D Wales je s 1:0 pobijedio Austriju golom Woodburna u 74. minuti. Poredak: Srbija 15, Irska 13, Wales 11, Austrija 8, Gruzija 4, Moldqavija 2.