Bosna i Hercegovina bez Eura, Walters s dva pogotka srušio nade zmajevima
Sudac je oštetio zmajeve u prvom dijelu kada je svirao jedanaesterac, a žalit će se i za gredom koju je u posljednjim minutama susreta zatresao Ibišević

Irska je najnoviji putnik na Europsko prvenstvo! U Dublinu su s 2:0 pobijedili reprezentaciju Bosne i Hercegovine i s ukupnih 3:1 izborili svoje mjesto u Francuskoj.

Baš suprotno nego u Zenici - Ircu su puno bolje ušli u utakmicu, djelovali su opasnije i napadali po bokovima. Do prednosti su došli upravo nakn jednog takvog proboja kada je Murphy poslao ubačaj s desne strane. Sudac je svirao penal jer je lopta pogodila Zukanovića u desnu ruku - onu koju je držao čvrsto uz tijelo. Prestroga sudačka odluka, ali Jonathan Walters je svladao Begovića i donio svojoj reprezentaciji prednost. Igrač Stoke Cityja je u 24. minuti pucao uz lijevu vratnicu, dok se Chelseajev vratar bacio na suprotnu stranu.

Četiri minute ranije prvi je žuti karton na utakmici dobio Emir Spahić . Igrač HSV-a nije najbolje primio sudačku odluku pa se bacio u pregovore. Spaić je nakon toga nastavio s nervoznom igrom, do kraja prvoga dijela je imao još dva oštrija prekršaja, kao da je testirao suca oko drugog žutog kartona, ali je imao sreće...

Bosna i Hercegovina se razbudila nakon primljenog pogotka. Prvi je zaprijetio Džeko u 26. minuti, oslobodio si je prostor po lijevoj strani ali je pucao pokraj bliže vratnice. Najveću su priliku zmajevi imali u 34. minuti. Nakon dugog ubačaja, Džeko je glavom spustio loptu Medunjaninu na 20 metara, a igrač Deportiva je snažno opalio po sredini iz voleja. Malo prejako, jer je lopta otišla preko gola.

Potpuno drugačiju igru BiH vidjeli smo na otvaranju drugoga dijela. U prvih 10-ak minuta svi su gostujući igrači osim Begovića bili na protivničkoj polovici. Stvarali su zmajevi veliki pritisak, ali je nedostajao kvalitetan završetak.

Jako je dobru priliku u 55. minuti propustio Lulić.  Višća se probio po desnoj strani, poslao povratno na nekih pet metara od gola Luliću kojemu je lopta prošla kroz noge!

Zmajevi su bili puno bolji sve do 69. minute kada je pao pogodak odluke. Jonathan Walters je bio strijelac i drugog pogotka, a sve je 'zakuhao' još jedan prekršaj Emira Spahića. Na lijevoj je strani srušio upravo Waltersa i još je jednom imao sreće što nije isključen. No sreće je imala i Irska jer je nakon Bradyjeva ubačaja lopta koju je blokirao Vranješ , pala točno na noge Waltersu na desnoj vratnice i on ju je snažnim udarcem pospremio u mrežu.

Milan Đurić je igrao od 69. minute, a Mehmed Baždarević je u 80. minuti u igru ubacio i Vedada Ibiševića , pa je Bosna i Hercegovina posljednjih deset minuta igrala s tri igrača. Ali ni to nije pomoglo, ni jedna lopta nije završila u mreži Iraca. Vedo je bio najbliže i to u sudačkoj nadoknadi kada je nakon ubačaja Pjanića zatresao gredu . U nastavku je akcije srušen i Đurić, ali mu je sudac pokazao žuti i odbio svirati kazneni udarac.

Nije to bila treća sreća za zmajeve , jer im je ovo bio treći poraz u doigravanju za veliko natjecanje. Dva ih je puta izbacio Portugal, a sada u Francusku putuju Irci...