Bye-bye Real, hello titula! Čudesna Barca preokrenula 0:2 i jedina je neporažena u ligama petice!
Prekinuto desetogodišnje prokletstvo, Messi maestralno zabio svoj 17. gol sezone, Paulinho već na osam!

U španjolskoj su odigrane četiri utakmice 19. kola.

Derbi su na Anoeti odigrali Real Sociedad Barcelona , koja je posljednju ligašku pobjedu u San Sebastianu upisala prije više od deset godina. Barca je iskoristila kiks Reala i ovom pobjedom ostala jedina neporažena momčad u ligama petice te sada ima devet bodova prednosti ispred Atletica, 11 ispred Valencije i nestvarnih 19 bodova ispred najvećeg rivala madridskog Reala

Domaćini su bolje otvorili susret te već u 11. minuti poveli preko  Williana Josea . Povećanje vodstva donio je Juanmi . Smanjenje zaostatka Barceloni u 39. minuti donosi Paulinho , a Brazilcu je ovo bio osmi pogodak u La Ligi. Sociedad je na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću, no Barca je u nastavku preko Suareza preokrenula utakmicu. Urugvajac je prvi pogodak zabio u 50. minuti na asistenciju Messija . Drugi pogodak na utakmici i potpuni preokret donosi Suarez u 71. minuti nakon greške obrane Sociedada.

Konačan rezultat u 85. minuti postavio je Messi fantastičnim golom iz slobodnog udarca. Čudesni Argentinac je ove sezone u La Ligi odigrao 19 utakmica te postigao 17 golova i podijelio osam asistencija.

Celta Vigo  je u 19. kolu La Lige na gostovanju u Valenciji pobijedila  Levante  s 1:0 . Pogodak odluke postigao je  Pione Sisto  u 37. minuti utakmice na asistenciju Iaga Aspasa , koji se našao u središtu skandala. Naime, Aspas je navodno igrača Levantea  Jeffersona Lermu rasistički uvrijedio. ​

Skandal u La Ligi: Nazvao me crnim govnom, a sudac mi je rekao da se stalno žalimo!?

Alaves je na domaćem terenu iznenadio Sevillu (1:0) te upisao tri boda, koja će im uvelike pomoći u borbi za opstanak. Pogodak odluke postigao je Manu Garcia na asistenciju Munira El Hadaddija koji igra sve bolje. Naime, mladi Španjolac marokanskog porijekla je s dva gola i dvije asistencije sudjelovao u četiri od posljednjih pet Alavesovih pogodaka.

Espanyol i Athletic Bilbao su utakmicu riješili u prvom poluvremenu (1:1). Momčad iz Barcelone je preko Gerarda Morena povela u 29. minuti, a konačan rezultat u 35. minuti postavlja Inaki Williams .