Bravo odveo Čile u finale! Skinuo tri penala Portugalcima
U raspucavanju s bijele točke za Čile su pogađali Vidal, Aranguiz i Sanchez, dok je Bravo skinuo sva tri udarca Portugalaca

Čile je nakon lutrije jedanaesteraca u polufinalu Kupa konfederacija dobio Portugal 3:0. Nakon 120 minuta mreže su mirovale.

Nije to bila utakmica koja je obilovala prilikama, u prvom poluvremenu možemo izdvojiti tek po jednu na svakoj strani. Vargasu je udarac skinuo Rui Patriciju, dok je na drugoj strani Bravo zaustavio Andrea Silvu.

Veznjak Portugala zaprijetio je i na početku nastavka, no još jednom nije našao put do gola. U 58. minuti Patricio je još jednom spasio Portugal, opet nakon udarca Vargas.

Sjajnu je priliku na početku produžetka u 95. minuti imao Alexis Sanchez, ali puca pokraj gola. Nevjerojatnu nesreću imao je Čile u 118. minuti kada je okvir gola prvo zaustavio projektil Vidala iz daljine, a onda i odbijanac Rodrigueza sa sedam, osam metara.

Na kraju je odluka pala u jedanaestercima. A tamo je junak Čilea bio Bravo koji je skinuo sva tri udarca Portugalcima - Quaresmi, Moutinhu i Naniju.