Costa zabio na asistenciju Vrsaljka pa pocrvenio, Sevilla izgubila u ludoj golijadi
Costa je pretjerao u proslavi gola pa je dobio drugi žuti karton, a Valencia autogolom i penalom do pobjede protiv Girone

Diego Costa zabio je i u drugoj utakmici po povratku u dresu Atletica. Nakon što je u srijedu zabio u pobjedi 4:0 kod Lleide u Kupu, danas je bio strijelac i u povratničkoj utakmici u Primeri u pobjedi 2:0 protiv Getafea u 18. kolu Primere.

Nije Brazilac sa španjolskom putovnicom u 68. minuti imao težak zadatak za 2:0 nakon što je lijepo po desnoj strani prošao Vrsaljko. No, u proslavi gola Costa je pretjerao pa je dobio drugi žuti karton. Prvi je dobio samo šest minuta ranije.

Inače, Atletico je poveo u 18. minuti kada je Correa lijepo pogodio na asistenciju Griezmanna.

Vrsaljko je odigrao 90 minuta, a bio je među čak šest kartoniranih igrača Atletica u ovoj utakmici.

Valencia se nakon dva uzastopna poraza vratila pobjedama, a iako je gubila od Girone, uspjela je preokrenuti i slaviti s 2:1. Gironu je u vodstvo doveo Portu, a izjednačila je Valencia autogolom Ramalha. Za pobjedu je zabio Parejo s bijele točke u 48. minuti.

Eibar je s 2:1 pobijedio u gostima Las Palmas. Domaći su poveli Vierinim golom iz penala, a preokret i pobjedu Eibar je izborio u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Orellana i Enrich.

Subotnji program Primere sjajnom su utakmicom zatvorili igrači Seville i Real Betisa. Na Sanchez Pizjuanu gosti slavili sa 5:3 i privremeno se probili na osmo mjesto ljestvice.

Prvi pogodak smo vidjeli već  nakon 20 sekundi igre kada je navijače Seville šokirao Ruiz. Izjednačio je Ben Yedder u 13. minuti, a Betis je ponovno poveo osam minuta kasnije pogotkom Feddala. Do novog izjednačenja i remija 2:2 na poluvremenu Sevillu je odveo Kjaer u 40. minuti.

I tu se nisu zaustavili. Igrači su nam omogući i sjajno drugo poluvrijeme te četiri nova pogotka. Novo vodstvo Realu je osigurao Durmisi pogotkom u 63., a samo dvije minute kasnije Leon je udvostručio prednost. Sevilla se pokušala vratiti i u 67. minuti je na 3:4 uspio smanjiti Lenglet.

A umjesto izjednačujućeg pogotka kojeg je Sevilla priželjkivala i tražila do samoga kraja, stigao je - hladan tuš. Tello im je zabio peti gol u sudačkoj nadoknadi i tako riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Atletico je drugi s 39 bodova, šest manje od Barcelone koja ima i utakmicu manje. Valencia ima 37 odova na trećem mjestu. Poredak pogledajte ovdje.