KRAJ
3 - 3
Portugal POR
Evropsko Prvenstvo

Ludi rasplet u skupini F: Island slavio u zadnjim sekundama i Hrvatskoj donio Portugal!

Mađarska je na gol razliku ostala prva i ide najvjerojatnije na Belgiju, dok će Island igrati protiv Engleske

Posljednji dan faze po skupinama na Europskom prvenstvu u Francuskoj bio je apsolutno i najluđi! Skupina F i prije trećeg kola bila je najneizvjesnija, a i današnji susreti protekli su u tom tonu. Mađarska i Portugal odigrali su potpuno divlju utakmicu koja je u Lyonu na kraju završila 3:3, dok je u Parizu Island svladao Austriju 2:1. Mađarska je tako ostala na prvom mjestu u skupini i u osmini finala igrat će protiv drugoplasirane momčadi iz skupine E, što će najvjerojatnije biti Belgija, ukoliko pobijedi ili pak odigra nerješeno protiv Švedske. Island je iako ima isti broj bodova kao i Mađarska, a njihov je susret završio 1:1, zbog jednog slabijeg gola razlike završio kao drugi u skupini te u osmini ide na Englesku. Portugal je pak treći i slijedi mu okršaj protiv Hrvatske.

U prvih 15 minuta nismo puno toga vidjeli od Mađara i Portugalaca, a u drugoj utakmici Johann Gudmundsson dalekometnim je udarcem u drugoj minuti zatresao stativu austrijskog gola. No, onda su u 19. minuti zabili i Islađani i Mađari. Jon Dadi Bodvarsson je natrčao na loptu unutar kaznenog prostora i svladao golmana udarcem u donji lijevi kut gola za 1:0 Islanda. Zoltan Gera je na drugoj strani opalio izvana i pogodio donji desni kut za vodstvo Mađara te postao drugi najstariji igrač koji je zabio na Europskom prvenstvu. Gera ima 37 godina i 61 dan, a rekord drži Ivica Vastić koji je zabio s 38 godina i 256 dana.

U 37. minuti Ari Skulason je vukao protivnika za dres u svom šesnaestercu te je Szymon Marciniak dosudio penal. Međutim, Aleksandar Dragović je s bijele točke pogodio stativu! U 42. minuti Crtistiano Ronaldo je dobro 'izbacio' Nanija po lijevoj strani, a ovaj je niskim udarcem poslao loptu u mrežu i vratio Portugal u život.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena Balazs Dzsudzsak je opalio iz slobodnog udarca, lopta se odbila od živog zida i prevarila golmana za 2:1 Mađarske. Međutim, samo tri minute kasnije Ronaldo je odlično petom s ruba peterca poslao loptu mrežu nakon centaršuta s desne strane!. Ronaldo je ovim golom poslao i prvi igrač koji je zabio na četiri Eura u nizu.

Dzsudzsak je već u 55. minuti izjednačio! Ušao je s desne strane i lijevom nogom opalio s nekih 20 metara, a lopta je okrznula Nanija i prevarila golmana za novo vodstvo Mađarske!

U 60. minuti Alessandro Schopf je pak napravio sjajan solo prodor i pucao unutar šesnaesterca. Hannes Halldorsson nije uspio obraniti šut, a lopta je ušla u donji desni kut za 1:1 Austrije!

Ronaldo je u 62. zabio za novo izjednačenje sjajnim udarcem glavom nakon ubačaja s lijeve strane. No, u ludoj utakmici je Ekek već u 64. uzdrmao stativu! Nakon toga obje su se utakmice nekako primirile i činilo se da će završiti s dva remija, ali je u doslovno posljednjim sekundama Arnor Traustason zabio za pobjedu Islanda i napravio još jednu krajnju rošadu što se tiče parova osmine finala.