thumbnail Hello,

Livescores

My Scores

Page updates automatically
To add games to My Scores click the star icon Clear All

Show games from

  • Today
  • Live
  • Coming up
  • Finished

Saturday, August 23, 2014

Premier League
12:45
Aston Villa Aston Villa
v
Newcastle United Newcastle United
15:00
Chelsea Chelsea
v
Leicester City Leicester City
15:00
Crystal Palace Crystal Palace
v
West Ham United West Ham United
15:00
Southampton Southampton
v
West Bromwich Albion West Bromwich Albion
15:00
Swansea City Swansea City
v
Burnley Burnley
17:30
Everton Everton
v
Arsenal Arsenal
Primera División
18:00
Málaga Málaga
v
Athletic Club Athletic Club
20:00
Granada Granada
v
Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña
20:00
Sevilla Sevilla
v
Valencia Valencia
22:00
Almería Almería
v
Espanyol Espanyol
Bundesliga
14:30
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt
v
Freiburg Freiburg
14:30
Hannover 96 Hannover 96
v
Schalke 04 Schalke 04
14:30
Hertha BSC Hertha BSC
v
Werder Bremen Werder Bremen
14:30
Hoffenheim Hoffenheim
v
Augsburg Augsburg
14:30
Köln Köln
v
Hamburger SV Hamburger SV
17:30
Borussia Dortmund Borussia Dortmund
v
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen
Ligue 1
16:00
Guingamp Guingamp
v
Olympique Marseille Olympique Marseille
19:00
Bastia Bastia
v
Toulouse Toulouse
19:00
Lille Lille
v
Lorient Lorient
19:00
Montpellier Montpellier
v
Metz Metz
19:00
Nice Nice
v
Bordeaux Bordeaux
19:00
Reims Reims
v
Caen Caen
Eredivisie
17:30
Willem II Willem II
v
AZ AZ
18:45
Heerenveen Heerenveen
v
Excelsior Excelsior
19:45
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
v
Dordrecht Dordrecht
Coppa Italia
17:00
Atalanta Atalanta
v
Pisa Pisa
19:30
Varese Varese
v
Virtus Entella Virtus Entella
19:45
Palermo Palermo
v
Modena Modena
19:45
Perugia Perugia
v
Spezia Spezia
20:00
Bari 1908 Bari 1908
v
Avellino Avellino
20:00
Cagliari Cagliari
v
Catania Catania
Friendlies
22:00
Guatemala Guatemala
v
Cuba Cuba
1. HNL
20:00
Zadar Zadar
v
Istra 1961 Istra 1961
1. SNL
16:00
Olimpija Olimpija
v
Gorica Gorica
19:00
Maribor Maribor
v
Zavrč Zavrč
19:00
Rudar Rudar
v
Krka Krka
2. Bundesliga
12:00
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
v
Karlsruher SC Karlsruher SC
12:00
Nürnberg Nürnberg
v
FSV Frankfurt FSV Frankfurt
3. Liga
13:00
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
v
Fortuna Köln Fortuna Köln
13:00
Hallescher FC Hallescher FC
v
Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers
13:00
Holstein Kiel Holstein Kiel
v
Energie Cottbus Energie Cottbus
13:00
Jahn Regensburg Jahn Regensburg
v
Hansa Rostock Hansa Rostock
13:00
Mainz 05 II Mainz 05 II
v
Unterhaching Unterhaching
13:00
Osnabrück Osnabrück
v
Preußen Münster Preußen Münster
13:00
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
v
Dynamo Dresden Dynamo Dresden
8 Cup
19:15
Orlando Pirates Orlando Pirates
v
BV Wits BV Wits
Allsvenskan
15:00
Malmö FF Malmö FF
v
Norrköping Norrköping
Ascenso MX
22:00
Necaxa Necaxa
v
Lobos BUAP Lobos BUAP
FT
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
2 - 2
Dorados Dorados
FT
Mineros de Zacatecas Mineros de Zacatecas
2 - 2
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
FT
Atlante Atlante
1 - 2
Deportivo Tepic Deportivo Tepic
Bundesliga
15:30
Sturm Graz Sturm Graz
v
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
18:00
Ried Ried
v
Grödig Grödig
18:00
Salzburg Salzburg
v
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
18:00
Wiener Neustadt Wiener Neustadt
v
Admira Admira
CAF Champions League
18:00
CS Sfaxien CS Sfaxien
v
ES Sétif ES Sétif
CAF Confederation Cup
16:00
Al Ahly Al Ahly
v
Etoile Sahel Etoile Sahel
16:00
Séwé Sport Séwé Sport
v
Nkana Nkana
Championship
15:00
Cowdenbeath Cowdenbeath
v
Alloa Athletic Alloa Athletic
15:00
Hibernian Hibernian
v
Falkirk Falkirk
15:00
Queen of the South Queen of the South
v
Livingston Livingston
15:00
Raith Rovers Raith Rovers
v
Heart of Midlothian Heart of Midlothian
15:00
Rangers Rangers
v
Dumbarton Dumbarton
Championship
12:15
Ipswich Town Ipswich Town
v
Norwich City Norwich City
15:00
Blackburn Rovers Blackburn Rovers
v
AFC Bournemouth AFC Bournemouth
15:00
Brentford Brentford
v
Birmingham City Birmingham City
15:00
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion
v
Bolton Wanderers Bolton Wanderers
15:00
Derby County Derby County
v
Fulham Fulham
15:00
Huddersfield Town Huddersfield Town
v
Charlton Athletic Charlton Athletic
15:00
Middlesbrough Middlesbrough
v
Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday
15:00
Millwall Millwall
v
Rotherham United Rotherham United
15:00
Nottingham Forest Nottingham Forest
v
Reading Reading
15:00
Watford Watford
v
Leeds United Leeds United
15:00
Wigan Athletic Wigan Athletic
v
Blackpool Blackpool
15:00
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers
v
Cardiff City Cardiff City
Copa Paulista
19:00
São Bernardo FC São Bernardo FC
v
Atlético Sorocaba Atlético Sorocaba
20:00
Comercial Comercial
v
Votuporanguense Votuporanguense
20:00
Inter de Limeira Inter de Limeira
v
União Barbarense União Barbarense
22:30
Independente SP Independente SP
v
Rio Branco SP Rio Branco SP
CSL
12:30
Shandong Luneng Shandong Luneng
v
Beijing Guoan Beijing Guoan
12:35
Guizhou Renhe Guizhou Renhe
v
Henan Jianye Henan Jianye
12:45
Shanghai SIPG Shanghai SIPG
v
Dalian Aerbin Dalian Aerbin
Cup
14:00
Mykolaiv Mykolaiv
v
Illichivets' Illichivets'
14:30
Poltava Poltava
v
Metalurh Donetsk Metalurh Donetsk
15:00
Bukovyna Bukovyna
v
Chornomorets Chornomorets
15:00
Chayka Chayka
v
Karpaty Karpaty
15:00
Desna Desna
v
Dnipro Dnipropetrovsk Dnipro Dnipropetrovsk
15:00
Nyva Ternopil' Nyva Ternopil'
v
Vorskla Vorskla
15:30
Real Pharm Real Pharm
v
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
16:00
Helios Helios
v
Metalurh Zaporizhya Metalurh Zaporizhya
16:00
Naftovyk-Ukrnafta Naftovyk-Ukrnafta
v
Volyn Volyn
16:00
Zirka Zirka
v
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
17:00
Cherkaskyi Dnipro Cherkaskyi Dnipro
v
Hoverla Hoverla
17:30
Obolon'-Brovar Obolon'-Brovar
v
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
15:00
Stal Alchevsk Stal Alchevsk
v
Stal Dniprodzerzhynsk Stal Dniprodzerzhynsk
Cup
16:00
Chernomorets Chernomorets
v
Spartak Nal'chik Spartak Nal'chik
17:00
SKChF Sevastopol' SKChF Sevastopol'
v
Taganrog Taganrog
Czech Liga
16:00
Hradec Králové Hradec Králové
v
Slovácko Slovácko
16:00
Jablonec Jablonec
v
Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava
16:00
Příbram Příbram
v
Bohemians 1905 Bohemians 1905
16:00
České Budějovice České Budějovice
v
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
19:15
Slavia Praha Slavia Praha
v
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Ekstraklasa
14:30
Cracovia Kraków Cracovia Kraków
v
Podbeskidzie Podbeskidzie
17:00
Górnik Zabrze Górnik Zabrze
v
Górnik Łęczna Górnik Łęczna
19:30
Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok
v
Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław
Eliteserien
14:30
Strømsgodset Strømsgodset
v
Stabæk Stabæk
17:00
Vålerenga Vålerenga
v
Brann Brann
ISL
54'
Pelita Bandung Raya Pelita Bandung Raya
1 - 0
Persijap Persijap
52'
PSM PSM
2 - 0
Persela Persela
13:00
Gresik United Gresik United
v
Persita Persita
J1 League
45'
Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
1 - 0
Kashima Antlers Kashima Antlers
15'
Tokyo Tokyo
1 - 1
Urawa Reds Urawa Reds
15'
Ventforet Kofu Ventforet Kofu
1 - 0
Gamba Osaka Gamba Osaka
11:00
Albirex Niigata Albirex Niigata
v
Tokushima Vortis Tokushima Vortis
11:00
Nagoya Grampus Nagoya Grampus
v
Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
11:00
Omiya Ardija Omiya Ardija
v
Sagan Tosu Sagan Tosu
11:00
Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima
v
Cerezo Osaka Cerezo Osaka
11:00
Vissel Kobe Vissel Kobe
v
Vegalta Sendai Vegalta Sendai
11:00
Yokohama F. Marinos Yokohama F. Marinos
v
Kawasaki Frontale Kawasaki Frontale
K League Challenge
11:00
Bucheon 1995 Bucheon 1995
v
Gangwon Gangwon
11:00
Daegu Daegu
v
Gwangju Gwangju
K League Classic
11:00
Gyeongnam Gyeongnam
v
Pohang Steelers Pohang Steelers
11:00
Jeonbuk Motors Jeonbuk Motors
v
Seoul Seoul
11:30
Ulsan Ulsan
v
Sangju Sangmu Sangju Sangmu
League One
15:00
Barnsley Barnsley
v
Gillingham Gillingham
15:00
Bradford City Bradford City
v
Peterborough United Peterborough United
15:00
Colchester United Colchester United
v
Doncaster Rovers Doncaster Rovers
15:00
Fleetwood Town Fleetwood Town
v
Chesterfield Chesterfield
15:00
Leyton Orient Leyton Orient
v
Walsall Walsall
15:00
Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons
v
Coventry City Coventry City
15:00
Port Vale Port Vale
v
Notts County Notts County
15:00
Preston North End Preston North End
v
Oldham Athletic Oldham Athletic
15:00
Rochdale Rochdale
v
Bristol City Bristol City
15:00
Sheffield United Sheffield United
v
Crawley Town Crawley Town
15:00
Swindon Town Swindon Town
v
Crewe Alexandra Crewe Alexandra
15:00
Yeovil Town Yeovil Town
v
Scunthorpe United Scunthorpe United
League One
15:00
Ayr United Ayr United
v
Forfar Athletic Forfar Athletic
15:00
Dunfermline Athletic Dunfermline Athletic
v
Airdrieonians Airdrieonians
15:00
Peterhead Peterhead
v
Greenock Morton Greenock Morton
15:00
Stenhousemuir Stenhousemuir
v
Stirling Albion Stirling Albion
15:00
Stranraer Stranraer
v
Brechin City Brechin City
League Two
15:00
Albion Rovers Albion Rovers
v
East Fife East Fife
15:00
Berwick Rangers Berwick Rangers
v
East Stirlingshire East Stirlingshire
15:00
Elgin City Elgin City
v
Clyde Clyde
15:00
Montrose Montrose
v
Annan Athletic Annan Athletic
15:00
Queen's Park Queen's Park
v
Arbroath Arbroath
League Two
15:00
Accrington Stanley Accrington Stanley
v
Luton Town Luton Town
15:00
AFC Wimbledon AFC Wimbledon
v
Hartlepool United Hartlepool United
15:00
Bury Bury
v
Plymouth Argyle Plymouth Argyle
15:00
Cambridge United Cambridge United
v
Morecambe Morecambe
15:00
Carlisle United Carlisle United
v
Southend United Southend United
15:00
Dagenham & Redbridge Dagenham & Redbridge
v
Mansfield Town Mansfield Town
15:00
Exeter City Exeter City
v
York City York City
15:00
Newport County Newport County
v
Burton Albion Burton Albion
15:00
Northampton Town Northampton Town
v
Shrewsbury Town Shrewsbury Town
15:00
Oxford United Oxford United
v
Portsmouth Portsmouth
15:00
Stevenage Stevenage
v
Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers
15:00
Tranmere Rovers Tranmere Rovers
v
Cheltenham Town Cheltenham Town
LFPB
20:00
Petrolero Yacuiba Petrolero Yacuiba
v
Bolívar Bolívar
Liga I
16:30
Pandurii Târgu Jiu Pandurii Târgu Jiu
v
Viitorul Viitorul
19:00
Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti
v
Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul Piatra Neamţ
Liga MX
23:00
Cruz Azul Cruz Azul
v
Querétaro Querétaro
23:00
Veracruz Veracruz
v
Guadalajara Guadalajara
FT
Santos Laguna Santos Laguna
3 - 0
Toluca Toluca
FT
Morelia Morelia
1 - 5
Tigres UANL Tigres UANL
Liga Nacional
FT
Honduras Progreso Honduras Progreso
1 - 1
Platense Platense
Ligue 1
17:00
El Harrach El Harrach
v
El Eulma El Eulma
17:00
RC Arba RC Arba
v
CS Constantine CS Constantine
17:45
MC Alger MC Alger
v
Chlef Chlef
19:00
ASM Oran ASM Oran
v
Hussein Dey Hussein Dey
19:00
JS Kabylie JS Kabylie
v
USM Alger USM Alger
19:00
MO Béjaïa MO Béjaïa
v
Saoura Saoura
Ligue 2
13:00
Dijon Dijon
v
Auxerre Auxerre
MLS
FT
Dallas Dallas
2 - 1
Real Salt Lake Real Salt Lake
Premier League
11:00
Ufa Ufa
v
Spartak Moskva Spartak Moskva
14:00
Zenit Zenit
v
Amkar Perm' Amkar Perm'
17:00
Rubin Kazan' Rubin Kazan'
v
CSKA Moskva CSKA Moskva
Premiership
12:30
Inverness CT Inverness CT
v
Celtic Celtic
15:00
Dundee United Dundee United
v
Ross County Ross County
15:00
Kilmarnock Kilmarnock
v
Motherwell Motherwell
15:00
Partick Thistle Partick Thistle
v
Hamilton Academical Hamilton Academical
15:00
St. Johnstone St. Johnstone
v
Aberdeen Aberdeen
15:00
St. Mirren St. Mirren
v
Dundee Dundee
Prim B Nacional
Aldosivi Aldosivi
v
Colón Colón
All Boys All Boys
v
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
Boca Unidos Boca Unidos
v
Douglas Haig Douglas Haig
Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
v
San Martín San Juan San Martín San Juan
Huracán Huracán
v
Patronato Patronato
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
v
Atlético Tucumán Atlético Tucumán
Instituto Instituto
v
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
Nueva Chicago Nueva Chicago
v
Argentinos Juniors Argentinos Juniors
Temperley Temperley
v
Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano
Unión Santa Fe Unión Santa Fe
v
Crucero del Norte Crucero del Norte
19:15
Sarmiento Sarmiento
v
Huracán Huracán
20:30
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
v
Unión Santa Fe Unión Santa Fe
22:15
Argentinos Juniors Argentinos Juniors
v
Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
23:30
San Martín San Juan San Martín San Juan
v
Instituto Instituto
Primeira Liga
17:00
Marítimo Marítimo
v
Académica Académica
18:00
Paços de Ferreira Paços de Ferreira
v
Porto Porto
20:30
Sporting CP Sporting CP
v
Arouca Arouca
Primera A
23:00
Emelec Emelec
v
El Nacional El Nacional
FT
LDU Loja LDU Loja
1 - 1
Deportivo Cuenca Deportivo Cuenca
Primera A
21:15
Fortaleza Fortaleza
v
Uniautónoma Uniautónoma
23:30
Atlético Nacional Atlético Nacional
v
Envigado Envigado
23:30
Águilas Doradas Águilas Doradas
v
Patriotas Boyacá Patriotas Boyacá
Primera B
21:00
Barranquilla Barranquilla
v
Expreso Rojo Expreso Rojo
21:00
Deportivo Rionegro Deportivo Rionegro
v
Cúcuta Deportivo Cúcuta Deportivo
21:00
Valledupar Valledupar
v
Atlético Bucaramanga Atlético Bucaramanga
Primera División
19:00
Gimnasia La Plata Gimnasia La Plata
v
Rosario Central Rosario Central
21:15
Newell's Old Boys Newell's Old Boys
v
Belgrano Belgrano
FT
Tigre Tigre
4 - 0
Racing Club Racing Club
Primera División
20:30
Ñublense Ñublense
v
O'Higgins O'Higgins
17:30
Universidad Chile Universidad Chile
v
Huachipato Huachipato
23:00
Unión Española Unión Española
v
Univ. Concepción Univ. Concepción
FT
Santiago Wanderers Santiago Wanderers
2 - 2
Audax Italiano Audax Italiano
Pro League
17:00
Standard Liège Standard Liège
v
Westerlo Westerlo
19:00
Kortrijk Kortrijk
v
KV Oostende KV Oostende
19:00
Lierse Lierse
v
Sporting Charleroi Sporting Charleroi
19:00
Zulte-Waregem Zulte-Waregem
v
Mouscron-Péruwelz Mouscron-Péruwelz
Pro League
18:45
Al Fateh Al Fateh
v
Al Shabab Al Shabab
18:45
Al Raed Al Raed
v
Al Nassr Al Nassr
18:45
Najran Najran
v
Al Ahli Al Ahli
S.League
12:30
Young Lions Young Lions
v
Hougang United Hougang United
Segunda División
18:00
Osasuna Osasuna
v
Barcelona II Barcelona II
18:00
Real Valladolid Real Valladolid
v
Mallorca Mallorca
18:00
Recreativo Huelva Recreativo Huelva
v
Real Zaragoza Real Zaragoza
20:00
Las Palmas Las Palmas
v
Llagostera Llagostera
20:00
Numancia Numancia
v
Sporting Gijón Sporting Gijón
Serie A
22:30
Atlético Mineiro Atlético Mineiro
v
Internacional Internacional
22:30
Botafogo Botafogo
v
Chapecoense Chapecoense
Serie B
20:10
Atlético GO Atlético GO
v
Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa
20:10
Avaí Avaí
v
Santa Cruz Santa Cruz
20:10
Náutico Náutico
v
América RN América RN
20:10
Paraná Paraná
v
Bragantino Bragantino
20:10
Portuguesa Portuguesa
v
Ceará Ceará
FT
Icasa Icasa
1 - 1
Vasco da Gama Vasco da Gama
Super League
17:15
Kerkyra Kerkyra
v
Panthrakikos Panthrakikos
17:15
OFI OFI
v
Panaitolikos Panaitolikos
19:30
Olympiakos Piraeus Olympiakos Piraeus
v
Niki Volos Niki Volos
Super Liga
16:00
Borac Čačak Borac Čačak
v
Čukarički Čukarički
16:00
Jagodina Jagodina
v
Radnički Niš Radnički Niš
16:00
Napredak Napredak
v
OFK Beograd OFK Beograd
16:00
Novi Pazar Novi Pazar
v
Radnički Kragujevac Radnički Kragujevac
16:00
Spartak Subotica Spartak Subotica
v
Mladost Lučani Mladost Lučani
16:00
Voždovac Voždovac
v
Rad Beograd Rad Beograd
19:30
Vojvodina Vojvodina
v
Crvena Zvezda Crvena Zvezda