Ronaldo je vodio Portugal do pobjede

Osmica Belgije, Portugal u zadnjih 20 minuta slomio Latviju

Ronaldo je zabio dva gola u pobjedi Portugala, no kod 1:0 za domaćine je promašio jedanaesterac

Belgija nije imala problema u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Oni su stopostoni učinak zadržali uvjerljivom 8:1 pobjedom protiv Estonije.

Otvorilo se crvenim vragovima već u 8. minuti kada je Meunier glavom iz blizine pospremio ubačaj Carrasca s lijeve strane. U 16. minuti već je bilo 2:0. De Bruyne je iz slobodnog udarca dao za Mertensa koji puca s 20 metara, a lopta na putu do gola pogađa Klavana i mijenja smjer. Hazard je u u 25. minuti minuti završio sjajnu akciju domaćina za 3:0. Estonija je smanjila preko Aniera u 30. minuti koji s 11, 12 metara iskosa s desne strane pogođa suprotni kut.

Belgija je u nastavku u razmaku od sedam minuta zabila još tri gola. U 62. minuti Carrasco je imao lagan zadatak nakon asistencije Lukakua. Dvije minute kasnije autogol je zabio Klavan, a sjajni period vragova je prelijepim lobom s 14 metara kompletirao Mertens. Za 7:1 zabio je Lukaku u 83. minuti, a isti je igrač pogodio i pet minuta kasnije za konačnih 8:1.

Europski prvak Portugal je tek u posljednjih 20 minuta kod kuće slomio Latviju 4:1, iako su od prve minute imali nevjerojatnu dominaciju na terenu. Poveli su domaćini u 28. minuti kada je u šesnaestercu srušen Nani, a s bijele točke pogodio je Ronaldo, iako je vratar bio na lopti, no nije ju uspio zaustaviti. U 59. minuti Ronaldo je dobio novu priliku s bijele točke, ovog puta nakon što je srušen Gomes, no pogađa stativu. Latvija je odgovorila u 67. minuti kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Zjuzins te ju posremio u mrežu za 1:1.

Ipak, do kraja utakmice Portugal stiže do pobjede. U 70. minuti Quaresma je ubacio, a Carvalho pogađa za 2:1. Quaresma je asistent bio i u 85. minuti kada je njegov udarac na drugoj vratnici atraktivno u mrežu pospremio Ronaldo. Konačnih 4:1 postavio je Alves u sudačkoj nadoknadi.

Sve rezultate 4. kola pogledajte ovdje, a tablice ovdje.