Tudor i Bišćan drže vrh, Redknapp 'odletio' s klupe Birminghama, Teveza zbog kilograma izbacili iz momčadi, on se vratio i zabio!

Dinamo je napustio neslavno nakon razočaravajuće epizode tijekom koje nije pokazao apsolutno ništa, a onda je u Kini zablistao. Sammir je u pobjedi 2:1 Wuhan Zalla nad Nei Mongol postigao drugi pogodak svoje momčadi, a njime se pohvalio na Instagramu.

"Sjajna pobjeda i sjajna utakmica," napisao je Sammir uz video sjajne akcije koju je sam pokrenuo. On je u 70. minuti povukao lijepu kontru, a onda i iskoristio slabu reakciju protivničke obrane kako bi pogodio mrežu. Bivšem Dinamovcu je ovo prvi pogodak u dresu kineskog drugoligaša koji nakon 26. odigranih kola drži šesto mjesto.

Nakon teškog poraza od Nice, Monaco se vratio pobjedama. Momčad iz Kneževine je s 3:0 bila bolja od Strasbourga, Rony Lopes je postigao prvi pogodak na utakmici, a dva je dao Falcao. Kolumbijski napadač ima sedam pogodaka iz zadnjih osam udaraca u okvir gola. Napadač je na devet golova iz šest ovosezonskih utakmica, a to se u Ligue 1 nije dogodilo već 41 godinu!

St.Etienne je pogotkom Bambe iz jedanaesterca pobijedio Dijon 1:0, a Guingamp je istim rezultatom bio bolji od Lillea.

Ivan Santini je osigurao 90 minuta u porazu Caena 0:1 kod Nantesa, a slavio je još i Montpellier, a za pobjedu kod Troyesa je zabio Mendes.

Jozo Šimunović je odigrao 90 minuta u pobjedi Celtica 4:0 protiv Ross Countyja.

Tottenham i Swansea su u posljednjoj subotnjoj utakmici Premier lige odigrali 0:0.

Leipzig i Borussia M. su remijem 2:2 zatvorili subotu u Bundesligi. Werner je doveo Leipzig u vodstvo u 17. minuti, a vratila se Borussia preko Hazarda u 25. Augustin je u 31. vratio prednost domaćinima, ali Borussia se još jednom vraća, drugi put preko Stindla u 31. minuti. Keita je isključen sedam minuta prije kraja utakmice.

Galatasaray Igora Tudora je s 2:0 pobijedio Kasimpasu, a dvostruki strijelac je bio Bafetimbi Gomis. Galat je vodeći u prvenstvu s 13 bodova.

Filip Krovinović je s klupe odgledao poraz svoje Benfice na gostovanju kod  Boaviste 1:2.

Tri dana nakon što je novi trener Shanghai Shenhua Wu Jingui rekao da je maknuo Carlosa Teveza iz momčadi jer ima previše kilograma, argentinski napadač ušao je u igru s klupe i zabio gol, ali je Shenhua doživjela debakl od gradskog rifala SIPG-a 6:1. "Razumijem navijače i njihove frustracije, tim više što smo izgubili od gradskog rivala. Kad se Manchester City oporavi i dominira, United se osjeća grozno. Ali, mi ćemo se izdići iz problema baš kao Manchester United.

Prvi trener koji je dobio otkaz u drugoj engleskoj ligi i to nakon osam kola je Harry Redknapp čiji je Birmingham izgubio od kuće 3:1 od Prestona i pretposljednji je od 24 momčadi.

Marin Leovac i Gojko Cimirot su igrali 90 minuta u pobjedi PAOK-a 1:0 protiv Panetolikosa, a prvak Olympiakos je kod kuće spasio bod (1:1) protiv Asterasa golom Đurđevića u 90. minuti iz penala.

Igor Bišćan je povećao prednost na vrhu slovenske lige nakon pobjede 1:0 nad Domžalama.