Sjeverna Irska razbila Grčku i izborila prvi Euro u povijesti

Rumunjska je druga momčad skupine i za izravni joj je plasman potrebna pobjeda u posljednjem kolu protiv Farskih Otoka. Mađarska će čekati njihovu pogrešku....

Mađarska je s 2:1 pobijedila Farske Otoke koji su utakmicu završili s igračem manje.

Farski su Otoci sasvim neočekivano u 11. minuti poveli, a prednost su držali sve do 63. minute. Prednost Farskim Otocima je donio Roaldur Jacobsen, a za Mađarsku je strijelac bio Daniel Bode.
Bode je u 71. minuti novim pogotkom potpuno preokrenuo rezultat i donio pobjedu svojoj momčadi.

U četvrtoj je minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona isključen Gregersen.

Sjeverna je Irska u sjajnoj predstavi s 3:1 pobijedila Grčku i izborila povijesni plasman na Europsko prvenstvo.

Sjeverna je irska predstavu započela u 35. minuti. Stuart Dallas je dodao Stevenu Davisu koji loptu šalje u desnu stranu mreže za 1:0. Grčka je do kraja poluvremena imala zicer za izjednačenje, ali je Konstantinos Mitroglou u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio desnu vratnicu.

Josh Magennis je u 49. minuti povećao prednost na 2:0, a zabio je pogodak nakon Norwoodovog ubačaja iz kornera, a treći je pogodak u 58. minuti postavio Steven Davis.

Konačni je rezultat u 87. minuti postavio Aravidis.

Rumunjska i Finska su odigrale 1:1, a Rumunji su si domaćim remijem malo zakomplicirali situaciju u skupini jer im u posljednjem kolu treba pobjeda.

Poveli su Finci u 67. minuti, a nakon lijepe akcije strijelac je bio Joel Pohjanpalo. Poslao je loptu u donji lijevi kut gola domaće momčadi. Konačni je rezultat u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio Ovidiu Hoban.

Poredak momčadi u skupini F pogledajte ovdje.