Martin Harnik je zabio dva pogotka, a Alaba i Janko su dodali po jedan

Potop Zlatana i Šveđana, Austrija im utrpala četiri komada

Russija je preskočila Švedsku na drugom mjestu zahvaljujući visokoj pobjedi od 7:0 na gostovanju kod Lihtenštajna. Četiri je pogotka postigao Artem Džjuba

Austrija je sjajnom igrom s uvjerljivih 4:1 slavila na gostovanju u Švedskoj.

Kim Kallstrom je već u osmoj minuti igre napravio prekršaj u kaznenom prostoru koji je bio dovoljan da sudac pokaže na bijelu točku. Jedanaesterac je izveo David Alaba i donio Austriji u ranoj fazi igre prednost od 1:0.

Zlatan Ibrahimović je nekoliko minuta kasnije imao priliku zaprijetiti iz slobodnog udarca. pucao je snažno pod gredu, ali je Robert Almer bio na lopti i uspio je obraniti. Pokušao je Ibrahimović nešto napraviti iz slobodnjaka i u 25. minuti, ali još jednom nije bio uspješan. Pucao je pokraj desne vratnice.

Zlatan Ibrahimović nije imao pravu podršku svojih suigrača, a to su iskoristili Austrijanci koji su u 38. minuti povećali prednost na 2:0. Marc Janko je glavom proslijedio loptu prema Martinu Harniku koji je, također glavom, šalje u mrežu.

Do kraja prvoga dijela Austrija je imala dvije odlične prilike, ali je švedski vratar obranio udarce Marka Arnautovića i Martina Harnika. Andreas Isaksson se iskazao još jednom sjajnom obranom u 58. minuti. S ruba je šesnaesterca snažno tukao David Alaba, ali je vratar bio spreman.

Švedska je uzvratila šest minuta kasnije preko Marcusa Berga. Primio je loptu u sjajnoj poziciji, samo nekoliko metara od gola. Naciljao je gornji desni kut, ali je šut bio preslab i nije predstavljao problem austrijskom vrataru.

Vidjelo se da domaća momčad jednostavno nema ideje u napadu, ali ni rješenja za razigrane Austrijance. Novi su pogodak primili u 77. minuti, a strijelac za 3:0 je nakon dodavanja Alabe bio Marc Janko.

U zadnjih smo šest minuta igre vidjeli još dva pogotka. Austrijanci su četvrti gol zabili u 88. minuti,a  strijelac je bio Harnik. Švedska je u sudačkoj nadoknadi došla do utješnog pogotka, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović.

Rusija je s igračem više s visokih 7:0

Rusija je započela utakmicu s dvije sjajne prilike, a na kraju im se ukazala treća sreća - jer su iz trećeg opasnog pokušaja i uspjeli pogoditi mrežu.

Najprije je u četvrtoj minuti opasno prema lijevoj strani gola pucao Dmitrij Kombarov, ali je obrana Lihtenštajna uspjela blokirati udarac. U 19. je minuti opasno prema gornjem lijevom kutu pucao Roman Širokov, ali je tada spreman bio domaći vratar koji je odličnom loptom spasio svoj gol.

Ipak, Peter Jehle nije mogao pomoći svojoj momčadi dvije minute kasnije kada su Rusi došli u vodstvo. Roman Širokov je poslao loptu Artemu Džjubi koji se potvrđuje kao najbolji Rusi strijelac u ovim kvalifikacijama.

Lihtenštajn je od 40. minute morao igrati s desetoricom igrača jer je zbog prekršaja u kaznenom prostoru pocrvenio Daniel Kaufmann. Rusiji je dosuđen jedanaesterac, a precizan je bio Aleksandr Kokorin.

Rusiji s igračem više do kraja poluvremena nije bio problem zabiti još jedan pogodak. Strijelac je u 45. minuti nakon još jedne asistencije Širokova ponovno bio Artem Džjuba.

S opasnom su igrom gostujući igrači nastavili i u drugom poluvremenu, ali je obrana Lihtenštajna u početnim minutama uspjela otkloniti nekoliko opasnih napada. Ipak nisu imali snage zaustaviti sve napade, pa je Rusija do četvrtog pogotka stigla u 73. minuti. Strijelac je još jednom bio Džjuba koji je prvi stigao do odbijene lopte nakon neuspješnog udarca Kokorina.

Ubrzo smo vidjeli i peti pogodak u mreži domaće momčadi. Strijelac je u 77. minuti bio Fedor Smolov. U 85. je minuti fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca na 6:0 povisio Alan Džagoev, a pet minuta kasnije Artem Džjuba svojim četvrtim pogotkom večeri postavlja konačnih 7:0.

Crna Gora je sigurno odradila gostovanje u Moldaviji, slavili su s 2:0

Stefan Savić je bio zaslužan za rano vodstvo Crne Gore. Igrač Fiorentine je postigao pogodak u devetoj minuti igre. Fatos Beqiraj je u 65. minuti postavio konačnih 2:0.

Austrija je vodeća momčad skupine G sa 22 osvojena boda. Rusija je zahvaljujući visokoj pobjedi na drugom mjestu preskočila Švedsku. Ukupni poredak skupine pogledajte ovdje.