Lee Casciaro zabio je prvi gol za Gibraltar u službenim natjecanjima

Policajac zabio povijesni gol Gibraltara

getty

Splitov Sokol Cikalleshi igrao je 90 minuta za Albaniju, a na klupi je ostao Rijekin Bekim Balaj

Škotska - Gibraltar 6:1

Gibraltar je primljen u Uefinu obitelj prije dvije godine, a ove kvalifikacije su im prvo natjecanje na kojem sudjeluju. Škoti se bore za jedno od prva dva mjesta koja vode na Euro, uz Poljsku, Njemačku i Irsku, a zasad su najbolja trećeplasirana momčad koja također ide izravno u Francusku 2016.

U skupini D, za pogodak protiv Gibraltara Škoti su čekali do 18. minute, a tad je strijelac s bijele točke bio Maloney. Na njemu je i napravljen prekršaj, skrivio ga je vratar Robba.

No, već dvije minute kasnije dogodio se povijesni trenutak na Hampden Parku. Gibraltar je zabio prvi gol u službenim natjecanjima! Strijelac je bio Lee Casciaro, inače policajac po zanimanju. Asistirao mu je odvjetnik Alan Payas.

Radost gostiju vjerojatno nije pomutila ni činjenica da su domaćini ubrzo zabili još tri  gola u svega deset minuta. U 29. je pogotak postigao Fletcher, u 34. Maloney je zabio drugi gol na utakmici, da bi u 39. strijelac bio Naismith. Mreže su mirovale sve do završnice, da bi Fletcher golovima u 77. i 90. minuti ostvario hat-trick za ukupnih 6:1.

Albanija - Armenija 2:1

Albanija je dugo strepila za pobjedu protiv Armenije, posljednje plasirane momčadi u skupini I. Na kraju su je ostvarili u posljednjih 20 minuta, kad je gostima isključen igrač.  Albanci su na početku kvalifikacija iznenadili su Portugal u gostima, ali su u sljedeće dvije utakmice osvojili tek bod i tako "poništili" učinak senzacionalne pobjede.

Utakmica je loše počela za domaćina, gosti su poveli već u 4. minuti, a strijelac je bio Movsisjan na ubacivanje igrača Borussije Dortmund Henriha Mhitarijana. Armencima je u 70. minuti isključen Hambardžumjan koji je zaradio drugi žuti karton. Domaćinima je ostalo 20 minuta da pokušaju postići pogodak... I to im je uspjelo u 77. minuti, strijelac glavom bio je Mavraj, na ubacivanje Taulanta Xhake. Albanci su napravili potpuni preokret, jer je u 80. minuti zabio Gashi, na dodavanje Lenjanija.

Splitov Sokol Cikalleshi igrao je 90 minuta za Albaniju, a na klupi je bio Rijekin Bekim Balaj ostao je na klupi.

Rumunjska - Farski Otoci 1:0

Rumunjska je momčad vodeća u skupini F, a protiv Farskih Otoka ostvarila je četvrtu pobjedu u euro-kvalifikacijama Farski Otoci napravili su senzaciju u prošlom kolu kada su u gostima pobijedili Grčku i ostavili je na začelju skupine. Bila je to njihova prva pobjeda u gostima nakon 34 utakmice u kojima su samo jednom uspjeli osvojiti bod.

Domaćin je poveo u 21. minuti. Maxim je šutirao iz slobodnog udarca, pogodio živi zid. Vratar Farskih Otoka ostao je krivoj nozi, a Keseru poslao loptu u njegovu mrežu. Bio je to jedini pogodak na utakmici.

Sjeverna Irska - Finska 2:1

Sjeverna Irska nada se da bi ponovno mogla na veliko natjecanje, druga je u skupini s devet bodova, a jedini je poraz doživjela protiv Rumunjske u prošlom kolu. Zato im je uspjeh protiv Finske bio iznimno važan, kako bi nastavili skupiljati bodove i ostali na vrhu.

Dobro su domaćini otvorili utakmici, a do kraja poluvremena su zahvaljujući Laffertyju (33., 38.) vodili 2:0. To je bilo dovoljno za pobjedu, iako su Finci ipak uspjeli zabiti gol, u prvoj minuti sudačke nadoknade poraz je ublažio Sadik.