Irska i Austrija su u derbiju skupine D odigrali 1:1, a u derbiju začelja bodove su podijelili Moldavija i Gruzija

Skupina I

Ukrajina je slavila u Finskoj s 2:1 u šestom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji i tako privremeno skočila na drugo mjesto skupine I s 11 bodova, dva manje od Hrvatske, a jednim više od Islanda, no uz utakmicu više.

Oporavili su se tako izabranici od šokantnog poraza od Malte 1:0, a do pobjede su stigli golovima Konopljanke u 51. te Besedina u 75. minuti. Oba gola došla su nakon ubačaja u šesnaesterac, gdje Finci nisu dobro pokrivali protivničke igrače. Finska je privremeno izjednačila u 72. minuti kada je Pohjanpalo pospremio jedan odbijanac u mrežu. Finska je ostala na dnu s jednim bodom.

Skupina D

Irska i Austrija su u derbiju skupine D odigrali 1:1. Austrijanci su poveli u 31. minuti golom Hintereggera u 31. minuti, no domaćine je golom u 85. minuti spasio Walters. Nakon toga su Irci jurnuli i po drugi gol, ali rezultat se nije mijenjao. Irska je na vrhu ljestvice s 12 bodova, bodom više od Srbije, ali i s utakmicom više. Austrija je treća s osam bodova.

U derbiju dvije momčadi bez pobjede Moldavija i Gruzija odigrali su 2:2. Moldavija je imala na 2:0 nakon prvih 45 minuta golovima Ginsarija i Dedova, no u nastavku Merebašvili i Kazaišvili donose bod gostima. Gruzija ima tri boda, a Moldavija dva.