'Otpisani' napadač spasio Tursku, Austrija si srozala šanse za plasman na SP

Fatih Terim je u reprezentaciju uoči utakmice s Kosovom vratio četvoricu otpisanih igrača, a jedan od njih - Burak Yilmaz mu je osigurao pobjedu protiv Kosova

Turska je stigla do prve pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Na domaćem su terenu s 2:0 pobijedili Kosovo i tako ostali u borbi za plasman na Sp.

Fatih Terim je u reprezentaciju uoči utakmice s Kosovom vratio četvoricu otpisanih igrača - Ardu Turana, Selcuka Inana, Buraka Yilmaza i Gokhana Gonula koju su sada zaigrali od prve minute. I to mu se itekako isplatilo jer su navijači nakon utakmice slavili Yilmaza.

Brozović zabio nakon više od šest mjeseci i 22 utakmice!

Napadač je u 51. minuti sudačke nadoknade pogodio za vodstvo od 1:0 nakon proboja i asistencije Yunusa. Yilmaz je bio glavni akter i kod drugoga pogotka jer je zatresao gredu u 55. minuti, a odbijenu loptu je Volkan Sen uspio ugurati u mrežu za konačnih 2:0. Dodajmo i da je u nadoknadi prvog poluvremena Berisha zatresao turski okvir gola.

Turska sada ima pet bodova, isto toliko ima i Ukrajina s utakmicom manje. Ispred njih je Island sa sedam osvojenih bodova i Hrvatska s 10. Finska i Kosovo na dnu imaju po jedan osvojeni bod, ali Finci još moraju odigrati svoju utakmicu 4. kola.

Odigrane su i dvije utakmice skupine D. Irska je na gostovanju pobijedila Austriju s 1:0, a pogodak odluke je postigao James McClean u 48. minuti nakon brze kontre i sjajnog dodavanja Hoolahana. Loptu je pospremio u mrežu kroz noge Ramazanu Özcanu. To je bio njihov prvi udarac u okvir gola na utakmici, a Austrija je imala šest pokušaja.

U drugoj utakmici iste skupine Gruzija i Moldavija su odigrale 1:1. Kazaishvili je u 16. minuti doveo Gruziju u vodstvo udarcem s ruba kaznenog prostora. Gosti su stigli do boda zahvaljujući voleju Gatcana u 78. minuti.

Irska je pobjedom skočila na prvo mjesto. Ima 10 bodova i utakmicu više ispred Srbije (7 osvojenih bodova) i Walesa (5 bodova). Austrija se porazom praktički oprostila od Svjetskog prvenstva. Nalazi se na čestvrom mjestu s četiri osvojena boda, Gruzija ima dva, a Moldavija jedan.