Uvjerljive Francuska i Nizozemska, Ronaldo dao četiri gola Andori

Kod Francuza je Bacary Sagna u 27 minuta uspio skriviti jedanaesterac, asistirati za gol i ozlijediti se! Ronaldo je prvi put zabio četiri gola za reprezentaciju

Skupina A:

Francuska - Bugarska 4:1

Francuska je uvjerljivo slavila protiv Bugarske iako su gosti iznenadili vodstvom već u šestoj minuti igre. Bacary Sagna je skrivio jedanaesterac, a s bijele je točke precizan bio Aleksandrov za vodstvo od 1:0. Sagna se iskupio u 23. minuti asistencijom Kevinu Gameiru koji postiže pogodak za 1:1 i tako utakmicu vraća na početak.

I onda je Francuska krenula igrati svoju igru. Dimitri Payet je samo tri minute kasnije pogodio za prednost Francuza. West Hamov veznjak je planirao ubaciti loptu, Antoine Griezmann je ostao kratak na drugoj vratnici i time zbunio gostujućeg vratara, a Payetova je lopta završila u mreži. U 27. minuti zbog ozljede je igru morao napustiti Sagna.

U strijelce se u 38. minuti upisao i Griezmann, Pirgov je pogriješio i dodao loptu napadaču koji se našao na rubu kaznenog prostora, nečuvan je pogodio za 3:1.

Odličan je tijekom čitave utakmice bio Atleticov dvojac Gameiro - Griezmann. Nakon što je postigao pogodak, Griezmann je upisao i asistenciju i to svom klupskom suigraču u 59. minuti za 4:1.

Nizozemska - Bjelorusija 4:1

Uvjerljivu je pobjedu upisala i Nizozemska kojoj je ovo prva pobjeda u kvalifikacijama, ali i prva pobjeda u službenoj utakmici nakon listopada 2015. godine. Odličan je bio Quincy Promes koji je postigao prva dva pogotka. Jedan u 15., a drugi u 31. minuti.

Alexei Rios je nakratko učinio utakmicu neizvjesnom. U 47. je minuti je smanjio na 1:2. Nije nada za povratkom dugo trajala jer je Davy Klaassen nakon odbijanca povisio na 3:1 u 56. minuti. Vincent Janssen je postavio konačni udarac fantastičnim golom u 64. minuti.

Luksemburg  -Švedska 0:1

Šveđanima je minimalnu pobjedu osigurao Lustig u 58. minuti igre.

Nizozemska, Francuska i Švedska imaju po četiri boda, ali su Nizozemci na vrhu zahvaljujući najboljoj gol razlici.

Pet zamki uoči Finske: Ćorluka, ranjeni i nepoznati domaćin... i - temperatura

Skupina B:

Mađarska - Švicarska 2:3

Mađarska i Švicarska su podijelili bodove, a poveli su Švicarci u 51. minuti preko Harisa Seferovića. Ekspresno su izjednačili domaći, za 1:1 se u 53. minuti pobrinuo Adam Szalai .

Ricardo Rodriguez je vratio prednost Švicarcima u 67. minuti, ali novo je slavlje potrajalo samo pet minuta jer se ponovno ukazao Adam Szalai i poravnao na 2:2. Međutim, Švicarci nisu odistali, a treće vodstvo se pokazalo i pobjedničkim. Konačnih 3:2 je postavio Valentin Stocker u 90. minuti.

Portugal - Andora 6:0

Portugal je uvjerljivo slavio protiv Andore koja je u drugom poluvremenu ostala bez dvojice igrača! S gostima se poigrao Cristiano Ronaldo koji je postigao četiri pogotka na utakmici, a prva dva je zabio u samo dvije minute - 2. i 4. minuti!

Cancelo je povisio  na 3:0 u 44. minuti, a visoku je prednost u nastavku osigurao Ronaldo koji se u strijelce upisivao i u 47. i 68. minuti. Silva je postavio konačnih 6:0 u četiri minute prije kraja. Kod Andore je u 62. minuti isključen Rubio, a u 71. Rebes.

Ronaldo je postigao rekordnih 65 golova, te je prvi put zabio četiri gola za reprezentaciju. Stigao je i do svog 42. hat-tricka u karijeri, dok je Lionel Messi na 40.

Latvija - Farski Otoci 0:2

Nattestad u 19. minuti i Edmundsson u 70. minuti su se pobrinuli za pobjedu Farskih Otoka na gostovanju i osvojena četiri boda.

Švicarska je vodeća momčad skupine s dvije pobjede. Farski Otoci su drugi s 4 boda, Portugal 3. s tri osvojena boda.