1
Kraj
1

Liverpool kiksao, redsi nikad gori u Ligi prvaka! Težak poraz Monaca

Lorenzo Insigne je želio proslaviti gol u čast suigraču, ali je uzeo pogrešan dres, a u Turskoj je nestalo struje pa su navijači mobitelima osvijetlil

Liverpool je kiksao kod Spartaka u Moskvi! Ruski prvak, koji se ove sezone muči u prvenstvu je pred svojim navijačima odigrao 1:1 s gostima iz Liverpoola. Liverpool nije pobijedio u zadnjih sedam utakmica Lige prvaka (imaju četiri remija i tri poraza) i to im je najduži niz bez pobjede u povijesti u Ligi prvaka.

Spartak je poveo sjajnim pogotkom Fernanda u 23. minuti igre.

Redse je potpunog kaosa spasio Coutinho koji je u 31. minuti zabio za 1:1. Odigrao je dupli pas sa Sadiom Maneom, ušao po desnoj strani u kazneni prostor i nisko pospremio loptu u mrežu.

Dejan Lovren je odigrao čitavu utakmicu, a Jürgen Klopp ne može biti zadovoljan s njim i ostatkom obrane jer je Liverpool osmu utakmicu za redom primio gol u Ligi prvaka. Za Spartak je čitavu utakmicu odigrao Mario Pašalić.

U drugoj utakmici skupine Sevilla je s 3:0 pobijedila Maribo r na Sanchez Pizjuanu, a briljirao je Wissam Ben Yedder koji je postigao sva tri pogotka.

Prvi je postigao u 27. minuti kada se Correa po desnoj strani probio do gola, dodao kratko suigraču koji je pogodio mrežu. Drugi smo pogodak vidjeli u 38. minuti, a Yaddera je preciznom loptom poslužio Vazquez. Konačni rezultat je postavio s bijele točke u 83. minuti igre.

Manchester City je u utakmici skupine F s 2:0 pobijedio Šahtar na Etihadu. Prvi je pogodak postigao Kevin de Bruyne, sjajno s 20-ak metara.

Sergio Agüero je u 72. minuti promašio jedanaesterac, a za uvjerljiviju pobjedu se pobrinuo Raheem Sterling koji je u 90. postavio konačni rezultat.

U drugoj utakmici skupine Napoli je s 3:1 dobio Feyenoord. Poveli su Talijani u sedmoj minuti igre preko Lorenza Insignea u sedmoj minuti igre. Talijan je želio pogodak proslaviti na poseban način. Izvadio je dres i prikazao ga tribinama kako bi svoju majstoriju posvetio teško ozlijeđenom suigraču, Poljaku Areku Miliku. Međutim, dobio je pogrešan dres, onaj od Zielinskog! Greška je brzo ispravljena pa je Insigne proslavio s Milikovim dresom.

Prednost je povećao Dries Mertens u 49. minuti, a za 3:0 je zabio Jose Callejon u 70. minuti. Jedini pogodak za goste, koji su u 68 minuti promašili i penal (Toornstra) dao je Ambrat u 93. minuti. Za Talijane je od 73. minute igrao Marko Rog.

Monacu ne ide s rasprodanom momčadi. Prvak Francuske je na domaćem terenu s visokih 3:0 poražen od Porta. Na golu nije bilo ozlijeđenog Danijela Subašića, a njegova zamjena Benaglio je primio tri gola.
Vincent Aboubakar mu je zabio u 31. i 69. minuti, a Miguel Layun u 89. Radamel Falcao koji je raspucan u domaćem prvenstvu, u Europi je još uvijek bez gola.

U drugoj utakmici skupine Bešiktaš je s 2:0 dobio Leipzig. Babel je zabio u 11. minuti, a Talisca u 43. U 65. minuti utakmica je bila prekinuta zbog nestanka struje. Ruski sudac Karasev poslao je igrače u svlačionice na pet minuta, a za to vrijeme navijači su svojim mobitelima osvijetlili stadion.