Kraj
3

Bendtner je u Beogradu Srbima zabio dva gola

Danci u Beogradu 'okrenuli' Srbe u samo dvije minute i pobijedili 3:1

Danska je u Beogradu, u skupini I kvalifikacija za Euro 2016., pobijedila Srbiju 3:1. Utakmica je igrana na Stadionu Partizana pred praznim tribinama

Srbija je povela već u 4. minuti utakmice, nakon polukontre preko lijevog boka Filip Đuričić je ubacio po zemlji prema šesnaestercu Danaca, Nemanja Gudelj loptu je propustio do Zorana Tošića koji je ušao s desne strane i neometano svladao Kaspera Schmeichela za 1:0.

Ostatak prvog poluvremena igra se 'umrtvila', nije bilo ozbiljnijih šansi niti na jednoj strani pa se na odmor otišlo minimalnim vodstvom domaćina.

U nastavku su Danci krenuli puno otvorenije , a ofenziva im se isplatila u 60. minuti kad je Nicklas Bendtner zabio za 1:1. Akciju je započeo Christian Eriksen i pucao s vrha šesnaesterca, a srpski golman Stojković uspio je samo odbiti loptu do Bendtnera koji ne griješi.

Samo dvije minute kasnije Danci su 'zaledili' Srbe, Simon Kjaer u 62. zabija za 2:1 vodstvo gostiju. Nicolai Boilesen je s lijeve strane izveo slobodnjak, izvrsno ubacivanje na drugu stativu iskoristio je nečuvani Kjaer koji glavom zabija pored nemoćnog Stojkovića. Danci su tako u samo 120 sekundi 'okrenuli' Srbiju koja se nakon tog gola pokušala vratiti u igru...

Srbi su pokušavali uzvratiti, u 64. minuti Danko Lazović pogodio je gredu Schmeichelova gola, a isto čini i Peter Ankersen samo minutu kasnije na drugoj strani.

U 85.minuti novi šok za Srbiju. Nicklas Bendtner zabija za vodstvo Danaca 3:1.

Danci su sada vodeća momčad skupine I, nakon četiri utakmice imaju sedam bodova, a Srbija nakon tri utakmice ima samo jedan bod...