Kraj
3

Cristiano Ronaldo uz ovacije je izašao iz igre u 58. minuti

Ronaldo do pothvata pa šokiran u rodnoj Madeiri

Švedska slavila autogolom u 93. minuti, idući protivnik Hrvatske, Island, pobijedio je na teškom gostovanju u Irskoj

Portugal je večeras nakon 16 godina zaigrao u Madeiri, rodnom gradu Cristiana Ronalda, te nakon preokreta izgubio 3:2 od Švedske. Cristiano Ronaldo zabio je prvi gol na utakmici u 18. minuti te je tako ušao u top 10 najboljih strijelaca reprezentacija svih vremena.

Nevjerojatno: Samo od Engleske Hrvatska je izgubila teže!

Ronaldu je ovo bio 71. gol za Portugal, te je tako došao na diobu devetog mjesta zajedno s Miroslavom Kloseom, a samo ga šest golova dijeli od legendarnog Pelea. Kada se gledaju samo europski strijelci, Ronaldo je na trećem mjestu dok su ispred njega Mađari Ferenc Puskas sa 84 i Sandor Kocsis sa 75 golova.

Polovicu tih golova zabio je na domaćem terenu (36), 25 ih je zabio u gostima, a deset na velikim natjecanjima. U jednoj utakmici zabio je četiri gola, tri puta je zabio hat-trick, 12 puta po dva gola i 33 puta jedan gol.

Portugalci su došli do povećanja vodstva u 34. minuti autogolom Granqvista, a prednost domaćina u 57. minuti smanjio je Claesson. Isti igrač odlično se snašao nakon kornera gostiju u 76. minuti i zabio za 2:2. Ronaldo je izašao iz igre u 58. minuti uz ovacije cijelog stadiona, a za šok u Madeiri pobrinuo se autgolom Cancelo skrenuvši nespretno loptu u svoju mrežu u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Dok Hrvatska gubi od Estonije, njezin slijedeći protivnik u kvalifikacijama, Island, pobijedio je u gostima Irsku 1:0. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Magnusson u 21. minuti utakmice.

Hrvatska 'pregažena' u Estoniji; brine ozljeda Marka Pjace

Austrija je u Innsbrucku ugostila Finsku i pomalo iznenađujuće odigrala tek 1:1. Poveli su domaćini golom Arnautovića u 62. minuti, a konačan rezultat i veliko slavlje Fincima je donio Jensen u 76. minuti.