NP
1

Pepe je odveo Portugalce u produžetke

Dva penala i dva isključenja u Moskvi: Portugal srušio Meksiko za 3. mjesto

Jedan penal su skinuli Meksikanci, a jedan je Portugal uspio zabiti. U produžecima su isključeni Nelson Semedo i Raul Jimenez

Portugal je s 2:1 srušio Meksiko i osvojio treće mjesto na Kupu konfederacija u Rusiji.

Činilo se da će pobjednik Gold Cupa uzeti medalju, ali je Portugalce spasio Pepe pogotkom u sudačkoj nadoknadi i tako ih odveo u produžetke u kojima su bili uspješniji.

Andre Silva je imao priliku dovesti Portugalce u vodstvo, ali mu je udarac s 11 metara skinuo Guillermo Ochoa u 16. minuti nakon što je Rafael Marquez skrivio kazneni udarac.

Guillermo Ochoa Rafa Marquez Mexico

Meksikanci su poveli u 54. minuti autogolom Neta, a nakon toga se igra otvorila i sijevnulo je još nekoliko sjajnih prilika.

Oribe Peralta je pucao kod Meksika, ali je obranio Rui Patricio. Potom je na drugoj strani Pizzi pucao malo preko gola, a ubrzo i Gelson Martins pod samu gredu ali nije mogao protiv Ochoe. Dobre prilike do 90. minute se imali i Nani, Carlos Vela i Chicharito.

Otočki velikan želi 'hrvatskog Lamparda'!

Spasitelj Portugala je u samoj sudačkoj nadoknadi bio Pepe koji je u 91. minuti postigao pogodak vrijedan produžetaka.

A onda je u 13. minuti produžetaka Miguel Layun igrao rukom u kaznenom prostoru, sudac je pokazao na bijelu točku, a minutu kasnije Adrien Silva je nadmudrio Ochou i tako donio slavlje Portugalcima.

Red Card, Mexico Portugal, Confed Cup, 020720017

Do kraja nije bilo više pogodaka, ali vidjeli smo dva isključenja. Nelson Semedo je u 106. minuti zaradio drugi žuti karton, a šest minuta kasnije ista je sudbina zadesila i Raula Jimeneza.

Za naslov Kupa konfederacija se bore Čile i Njemačka.