• • Broj gledatelja: 63222
1
Kraj
1

Ivan Perišić odigrao je još jednu kvalitetnu utakmicu u dresu hrvatske reprezentacije

Hrvatska remizirala na San Siru, ali strahuje od Uefine kazne

Izabranici Nike Kovača pružili su dojmljivu partiju, dominirali milanskim travnjakom i nakon ozljede Luke Modrića

Hrvatska je odigrala vrlo dobru utakmicu, te na legendarnom San Siru remizirala (1:1) s Italijom. Izabranici Nike Kovača imali su mnogo neočekivanih problema (ozljeda Modrića, prekid utakmice zbog bakljade naših navijača), ali su još jednom bili na očekivanoj razini. Naši su reprezentativci dominirali travnjakom, a na koncu preko Perišića mogli stići i do velike pobjede. No, i ovaj remi treba zadovoljiti sve hrvatske navijače. Iako svima ostaje zebnja do Uefine kazne za ponašanje huligana koji su bakljadom prekinuli utakmicu i tukli se s policijom.

Hrvatska je mnogo bolje otvorila dvoboj, već u uvodnim minutama prijetila preko Rakitića, Perišića i Modrića. Izabranici Nike Kovača nametnuli su se na travnjaku, a gotovo prazna domaća vrata iz teške je situacije u 7. minuti promašio Vida. A onda je stigao pogodak Talijana...

Domaćin je poveo u 11. minuti, iz prvog udarca prema našim vratima. Zaza je dugo "petaljao" pred našim golom, a onda povratnom loptom na 20-ak metara pronašao Candrevu. A veznjak Lazija je prizemnim udarcem matirao Subašića.

No, Hrvatska je odgovorila nakon samo četiri minute. Dugo je trajala akcija Hrvatske. Rakitić je na koncu proigrao Perišića koji s lijeve strane ušao u kazneni prostor, te pogodio za izjednačenje. Buffon je u ovoj situaciji morao bolje reagirati.

Rano izjednačenje dalo je našoj reprezentaciji krila, no onda se u 28. minuti dogodio novi šok. Luka Modrić ostao je ležati na travnjaku, te je ubrzo napustio igru. Na travnjak je stupio Mateo Kovačić, a taj je detalj bitno utjecao na našu igru. U istim trenucima mijenjali su i Talijani, Conte je indisponiranog Pasquala zamijenio Sorianom.

Italija se stabilizirala, a mi se 10-ak minuta vidno tražili. U tim su trenucima Soriano i Candreva radili paniku po desnoj strani, no naša je obrana bila na visini zadatka.

Hrvatska je veliku prigodu imala i u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. Mandžukić je u skoku nadiviso Buffona, a Olićev udarac glavom ispred gol linije zaustavio Ranocchia.

Veliku utakmicu Hrvatska je odigrala i u nastavku gdje je potpuno dominirala nad četverostrukim svjetskim prvakom. Istina, izabranici Niko Kovača nisu imali mnogo ozbiljnih prigoda, ali su se lakoćom na trenutke čak i poigravali s respektabilnim suparnikom.

No, uz naše nogometaše "briljirali" su i navijači. Koji su s desecima baklji u 76. minuti zasuli travnjak i tako prekinuli utakmicu. Baš u trenutku kada je Hrvatska dominirala, kada je bila blizu novom pogotku. Ali, tako to ide s hrvatskim navijačima. Do kada?

Utakmica je nastavljena nakon 15-ak minuta, a tada su agresivno krenuli - Talijani. Opasni El Shaarawy u nekoliko je situacija opasno zaprijetio, ali su njegove pokušaje na vrijeme blokirali naši braniči (Srna i Vida).
Hrvatska je u finišu utakmice mogla i do pobjede. Rakitić je proigrao Perišića koji se s lijeve strane sjurio sam prema Buffonu. Perišić je snažno tukao, ali je lopta otišla pored vrata. Igrala se 87. minuta...

Kliknite ovdje i pogledajte vijesti, reakcije i sažetke kvalifikacijskih utakmica za Euro!