3
Kraj
2

Icardi hat-trickom srušio Milan, Perišić asistent

Milan se dvaput uspješno vraćao nakon vodstva Intera, no nisu imali lijek za Icardija, koji je nerrazzurima donio pobjedu u 90. minuti

Inter je u velikom derbiju 8. kola talijanske Serie A, na Giuseppe Meazzi srušio Milan 3:2 i tako stigao do prve pobjede nad gradskim rivalom od rujna 2015. godine

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku na utakmici imao je Candreva, koji je u 13. minuti uzdrmao gredu . Prave igre nije bilo, ali je zato bilo nervoze pa su u početnih 20-ak minuta požutjeli Miranda i Romagnoli. U 22. minuti nerazzurri su zaprijetili nakon kornera, no udarac Mirande prohujao je pored vratnice.

No u 28. minuti spasa za Milan nije bilo, Candreva je sjajno prošao po desnoj strani te ubacio u šesnaesterac gdje je na pravom mjestu bio Icardi , koji je donio prednost svojoj momčadi. U 42. minuti Vecino je pucao po golu Milana, ali je njegov udarac s lakoćom obranio Donnarumma. Milan je tek u 44. minuti došao do prve izgledne prilike, Borini se izborio za udarac s desne strane s 10-ak metara, ali je Handanovič bio na pravom mjestu.

Odmah na početku nastavka, zatresla se mreža Intera, ali je pogodak Musacchija opravdano poništen zbog zaleđa. Već u sljedećem napadu, Handanovič je u dvaput spašavao vlastitu mrežu, prvo je obranio udarac Susa, a potom i odličan prizemni udarac Borinija. Bolju igru rossonera u nastavku okrunio je Suso u 56. minuti sjajnim pogotkom s 20-ak metara. Izglednu priliku Intera je u 60. minuti upropastio Vecino. Sjajnu povratnu loptu Candreve, Vecino je s 11 metara  poslao pored lijeve vratnice Donnarumminog gola. Inter u 63. minuti ponovno dolazi do vodstva, Perišić je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a ponovno je na pravom mjestu bio Icardi, koji je poslao loptu iza leđa Donnarumme. U 81. minuti utakmice Bonaventura je s(p)retno pogodio za drugi povratak Milana na utakmici. I onda kada se očekivalo da će i treći uzastopni dvoboj gradskih rivala završiti 2:2, Rodriguez je u kaznenom prostoru srušio D'Ambrossija, a siguran realizator najstrože kazne bio je Icardi, koji je tako kompletirao hat-trick.

Ivan Perišić je odigrao 90 minuta u pobjedi Intera, dok  Brozović i Kalinić za derbi nisu konkurirali zbog ozljeda.