1
Kraj
0

Inter u 87. slomio Genou, Juriću isključena dva igrača, Brozović pogodio vratnicu

Brozović je u prvom poluvremenu utakmice zatresao vratnicu. I on i Perišić su krenuli od prve minute, a igrali su i Zukanović i Lulić kod Lazija

Mlaka i usporena igra ipak nije koštala Inter pobjede. Nerazzurri su u 87. minuti stigli do pobjede od 1:0 protiv Genoe, momčadi Ivana Jurića koja je bila bolja u ovom susretu.

Ivan Perišić je zaprijetio odmah u prvoj minuti igre, ali i potpuno promašio gol iz dobre prilike. Kratko je Inter zabljesnuo, a onda je inicijativu preuzela Genoa.

Posebno su dobre prilike gosti imali pred kraj prvog poluvremena kada je Handanovič skidao odlične prilike Pietru Pellegriju i Adelu Taarabtu. Međutim, najbolju priliku utakmice je u 45. minuti imao Inter. Točnije, Marcelo Brozović koji je s ruba kaznenog prostora zatresao desnu vratnicu.

Genoa je odličnu priliku imala u 47. minuti kada je Stephane Omeonga zapucao loptu preko gola. A Handanovič je svoju momčad morao spašavati i na samom kraju utakmice.

I kada se činilo da će svaka momčad uzeti po bod, Danilo D'Ambrosio je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera Joaa Marija za pobjedu Intera. Na samom kraju Eder je jurnuo u kontru, a mladom Belgijcu Omeongu je preostalo jedino da ga ruši. Sudac ga je kaznio isključenjem.

A Genoa je utakmicu završila s devetoricom jer je u 94. minuti u svlačionicu morao i Taarabt.

Ivan Perišić je odigrao čitavu utakmicu, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti. Ervin Zukanović je odradio 90 minuta kod Genoe, a na klupi je ostao Petar Brlek.

Lazio je s 3:0 pobijedio Veronu u gostima, a prvo ime susreta je Ciro Immobile koji se s dva nova pogotka izdvojio na drugom mjestu liste strijelaca (ukupno ima osam, samo je Dybala s 10 ispred njega).

U 24. minuti je Immobile za 1:0 realizirao jedanaesterac kojeg je skrivio Samuel Souprayen, a prednost je udvostručio u 41. minuti nakon dodavanja Crnogorca Adama Marušića. Sjajnu predstavu Immobile je zaokružio s asistencijom, a uposlio je Marušića koji je u 60. minuti postavio 3:0.

Senad Lulić je odigrao čitavu utakmicu.

Crotone je bio bolji od Beneventa sa 2:0, a strijelci su bili Mandragora (43') i Rohden (57').

Chievo je je golovima Inglesea u 53. minuti i Stepinskog u 93. s 2:0 pobijedio Cagliari. Cagliari je utakmicu završio bez isključenog Pisacanea.