Kraj
1

Miralem Pjanić je izveo slobodnjak, a lopta se od grčkog vratara odbila u gol

Grci u zadnjoj minuti uzeli bod, isključen Džeko!

Nakon pogotka BiH su poludjele i tribine, međusobno gađanje navijača pa je zbog toga i utakmica nakratko prekinuta. Pred kraj utakmice su isključeni Džeko i Papadopoulos

Bosna i Hercegovina je u zanimljivoj utakmici Grčkoj odigrala 1:1. Pogodak su Zmajevi primili u zadnjim trenucima utakmice i tako ostali bez tri važna boda u kvalifikacijama za SP. Utakmicu su osim sjajnog Pjanićevog slobodnjaka obilježili navijači koji su bakljadom prekinuli utakmicu, ali i dva crvena kartona pri kraju utakmice. Kod BiH je isključen Džeko koji će tako sigurno propustiti domaću utakmicu protiv Gibraltara, a možda i Grčku ako bude strože kažnjen.

Prije početka same utakmice zabilježen je incident na tribinama. Grčki su navijači pokušali napasti gostujuće, ali je policija uspjela smiriti strasti

Odlično su krenuli Zmajevi u Pireju i već u drugoj minuti upisali prvu priliku. S lijeve je strane ubacio Kolašinac, a Ibišević je pucao glavom. Karnezis je to bez problema uhvatio.

Brzo su uzvratili i Grci, Torosidis je imao puno prostora ispred sebe i ubacio je s desne strane, ali je Asmir Begović prvi došao do lopte.

Emir Spahić i Edin Džeko su požutili već u prvih 11 minuta igre i time je glavni sudac Jonas Eriksson dao do znanja da neće praštati prekršaje.

Opasno su zaprijetili igrači BiH u 16. minuti igre. Hajrović je ubacio, a loptu je na drugoj vratnici dočekao Lulić koji je vratio prema Pjaniću, ali veznjak Juventusa je malo zakasnio i nije uspio zaprijetiti grčkom vrataru Karnezisu. Samo minutu kasnije Pjanić je pronašao Džeku koji je uspješno izbjegao zaleđe i našao se sam ispred domaćeg vratara, ali nije dobro zahvatio loptu.

A onda je u 21. minuti zaprijetio Hajrović. Pjanić je pao u kaznenom prostoru, ali se odmah dignuo i dodao loptu Hajroviću koji je s desne strane pucao na drugu vratnicu. Bio je to oštar pokušaj koji je sijevnuo pokraj vratnice. U sljedećem je napadu pucao Džeko, ali je Karnezis uhvatio loptu.

Miralem Pjanić, majstor slobodnjaka je dočekao svoju priliku u 32. minuti i osigurao je vodstvo od 1:0. Njegova je lopta najprije pogodila vratnicu, a onda se od leđa grčkoga vratara odbila u mrežu. Pogodak je službeno upisan kao autogol Karnezisa.

Nakon pogotka su poludjele i tribine, međusobno gađanje navijača pa je zbog toga i utakmica nakratko prekinuta.

Prvo je poluvrijeme zbog prekida produženo četiri minute, a upravo su u nadoknadi Grci najopasnije zaprijetili. Mitroglou je pobjegao obrani i našao se sam ispred Begovića koji je odlično skinuo njegov udarac. Bio je to jedini pokušaj domaće momčadi u prvom poluvremenu.

Zmajevi su bolje ušli i u nastavak utakmice, ali su Grci imali prvu veliku priliku. Centimetri su ih dijelili od gola u 55. minuti. Fortounis je pucao s 25 metara, a Begović je sjajno reagirao i uspio je skrenuti loptu u vratnicu.

Džeko se našao u prilici sedam minuta kasnije. Ostao je sam ispred Karnezisa i pokušao ga je predriblati, ali je pao. Gostujući igrači su tražili jedanaesterac, ali glavni sudac je pokazao na korner.

Nakon jednog grčkog kornera u 68. minuti na travi je ostao Emir Spahić i ubrzo je zbog ozljede morao napustiti teren. Umjesto njega je zaigrao Toni Šunjić.

Opasno su zaprijetili domaći i u 72. minuti, ali je Šunjić u posljednji trenutak blokirao udarac Mitroglou. Dvije minute kasnije Pjanić se našao u prilici na drugoj strani terena. Lulić mu je dodao loptu na 11 metara od gola, bio je potpuno sam, ali je pucao pokraj gola.

U 76. minuti je fauliran Džeko i tada je nastala gužva na terenu. Džeko je od ranije imao žuti karton, a glavni sudac mu je odlučio pokazati još jedan žuti karton, odnosno crveni pa je BiH posljednjih 10-ak minuta morala igrati bez kapetana. Žuti karton je zaradio i Lulić koji će tako odraditi suspenziju u idućoj domaćoj utakmici protiv Gibraltara. U toj 80. minuti je isključen i Papadopoulos.

Utakmica je zbog tih događanja produžena pet minuta, a zadnjim sekundama utakmice Tzavellas je sjajnim udarcem Grcima osigurao bod.