Kraj
4

Džeko je stigao do brojke od 52 gola u dresu reprezentacije

BiH četvorkom Gibraltaru na drugo mjesto skupine

Nije to bila predstava za pamćenje bh. nogometaša, ali uz dva gola Džeke, te po jedan Kodre i Lulića upisali su tri boda

BiH je s uvjerljivih 4:0 pobjedila Gibraltara u Portugalu te tako dva kola prije kraja skočila na drugo mjesto skupine H s bodom više od Grčke.

Prvu prijetnju zmajevi su složili u 17. minuti kada je udarac Kodra obrana domaćina odbila u korner. Samo dvije minute kasnije pokušao je Višća s ruba šesnaesterca, no nije bio precizan. Nakon toga u dvije prilike bio Džeko, ni nije dobro reagirao.

BiH je do vodstva stigla u 35. minuti kada je nakon udarca iz kuta najviši bio Edin Džeko koji glavom zabija za 1:0. Bio mu je to 51. gol za reprezentaciju. U 39. minuti zaprijetio je Višća čiji udarac brani Ibrahim. Vratar domaćina na razini zadatka je i dvije minute kasnije kada puca Lulić.

U samoj završnici Džeko je pogodio okvir gola, a zatim je Ibrahim nevjerojatnom obranom zaustavio udarac Cocalića.

U nastavku utakmice 20 minuta nismo vidjeli nita ni pred jednim golom, a onda je pitanje pobjednika u 65. minuti riješio Kodro koji je  prvijenac u dresu reprezentacije zabio glavom sa sedam, osam metara nakon ubacivanja Višće s desne strane.

U samoj završnici BiH je zabila još dva gola. U 83. minuti zabio je Lulić koji je izbjegao pažnji obrane domaćina i iz blizine pospremio loptu u mrežu za 3:0. Samo dvije minute brzo su igrači BiH izveli aut nakon greške obrane domaćina, a drugi put u strijelce se upisao Džeko.

Poredak: 1. Belgija 22 (8), 2. BiH 14 (8), 3. Grčka 13 (8), 4. Cipar 10 (8), 5. Estonija 8 (8), 6. Gibraltar 0 (8).