Marcus Rashford

Na korak do plasmana: Rashford spasio Engleze, njemačka 'šestica' Norveškoj

Glyn Kirk

Mesut Özil je zabio nakon 13 mjeseci, a dva kola prije kraja kvalifikacija, Engleska i Njemačka imaju po pet bodova više od svojeg prvog pratitelja

Engleska ipak nije dopustila nikakvo iznenađenje i unatoč vodstvu Slovačke je stigla do pobjede pred domaćim navijačima. Englezi su s 2:1 slavili na Wembleyu.

Slovaci su poveli već u trećoj minuti igre, a do lopte su došli nakon jedne pogreške Marcusa Rashforda. Adam Nemec je dodao Stanislavu Lobotki, a on je loptu pospremio u mrežu.

Mladi napadač Manchester Uniteda se u nastavku utakmice uspio iskupiti za svoju pogrešku - asistencijom, a potom i pobjedničkim golom. U 37. minuti je nabacio iz kornera za gol Erica Diera, a onda je sjajnim golom u 59. minuti zabio za pobjedu.

Engleska je neporažena u 37 kvalifikacijskih utakmica zaredom što je najdulji aktivni niz u Europi. Englezima je  ovo bila i 13. domaća pobjeda u nizu u kvalifikacijama za SP ili EP.

Slovenija je sa sigurnih 4:0 pobijedila Litvu, a dva je strijelca iz penala postigao Josip Iličić. Bilo je to u 25. i 61. minuti, a do kraja su pobjedu potvrdili Verbić koji je zabio u 82. minuti, te Birsa u 90.

Pobjedu je upisala i Škotska koja je pred domaćim navijačima golovima Berre (9') i Griffithsa (49') pobijedila Maltu 2:0.

6. Malta 0 bodova

Njemačka je sa 6:0 deklasirala Norvešku i tako potvrdila svoju premoć u skupini C kvalifikacija za SP.

Nijemci su sav posao obavili u prvom poluvremenu utakmice kada su postigli četiri pogotka, a mrežu je načeo Mesut Özil koji je tako prekinuo 13 mjeseci dug reprezentativni golgeterski post. Julian Draxler je u 17. minuti zabio za 2:0, a u 21. i 40. minuti se u strijelce upisao i Warner.

Pobjedu su potvrdili Leon Goretzka u 50. minuti (šest minuta prije toga je u igri zamijenio Müllera) i Gomez koji je bio strijelac u 79. minuti igre).

Sjeverna Irska je u drugoj utakmici skupine s 2:0 pobijedila Češku i tako ponovno pobjegla Azerbajdžanu na devet bodova razlike, a pogotke su postigli Evans u 28. minuti i Brunt u 41.