0

Hrvatska je proigrala tek u nastavku

Hrvatska se mučila, Modrić i Kramarić za tri boda

Pixsell

Prvih 45 minuta nismo odigrali ništa. Uputili smo tek jedan udarac u okvir malteškog gola, a nije nam pomoglo ni to što smo od 31. minute igrali s igračem više nakon isključenja...

Hrvatska je potpuno razočarala na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Pred polupraznim Maksimirom izabranici Nike Kovača odigrali su utakmicu za zaborav, ali imali smo sreću da je na drugoj strani Malta te smo pobijedili s 2:0 i osvojili tri boda.

Prvih 45 minuta nismo odigrali ništa. Uputili smo tek jedan udarac u okvir malteškog gola, a nije nam pomoglo ni to što smo od 31. minute igrali s igračem više nakon isključenja Stevea Borga. Nakon jednog duela Mandžukić je zakvačio nogama Maltežanina te zasluženo dobio žuti karton, ali je time isprovocirao Borga koji je udario Mandžu koljenom i krenuo čak i rukom prema licu, te je potpuno zasluženo poslan u svlačionicu.

Nadu da bismo u nastavku mogli gledati bolju Hrvatsku dao je naslutiti gol Luke Modrića odmah u 46. minuti. Hrvatski veznjak, koji je danas slavio 29. rođendan, potegnuo je s 25 metara i tako si ispisao najljepšu čestitku jer je na gol za kockaste čekao tri godine.

I nakon gola nastavljena je okupacija malteškog gola, ali hrvatski reprezentativci nikako nisu pronalazili put do mreže Malte.

U 74. minuti fantastična akcija Andreja Kramarića, koji se lažnjakom riješio braniča Malte, ali njegov udarac s ruba šesnaesterca zaustavila je greda.

U 81. minuti ništa nije moglo spriječiti napadača Rijeke da na svom Maksimiru zabije prvijenac za kockaste. Modrić je sjajnom okomitom loptom uposlio Nikicu Jelavića, koji je gurnuo na lijevo Kramariću, a Rijekin je napadač lijepo pogodio iskosa.

Do kraja utakmice mogli smo zabiti i treći gol, a najbliže njemu bio je Brozović, i to u dva navrata. U 84. minuti pokušao je iz voleja, ali obranio je malteški vratar. U sudačkoj nadoknadi stativa je spriječila da se veznjak Dinama upiše u strijelce.

Hrvatska je tako u još jedan kvalifikacijski ciklus krenula pobjedom. Pišu se tri boda, međutim dojam je, pogotovo zbog groznog prvog poluvremena, bio daleko od dobrog...