2

Bale je zabio dva gola

Baleova dva gola samo za bod Reala! Barca je na plus 16

Bod Celti donio je igrač koji je tako postao prvi ove sezone koji je zabijao i Realu i Barceloni

Real Madrid je u 18. kolu Primere odigrao 2:2 kod Celte, pa im tako Barcelona bježi čak 16 bodova.

Domaćin je imao prvu pravu priliku, u 13. minuti Aspas je zatresao vratnicu. Kraljevi su odgovorili u 26. preko Casemira čiji udarac brani Blanco.

U 33. minuti Celta je povela, Aspas je dao loptu u prostor za Wassa koji bježi obrani Reala te udarcem s ruba šesnaesterca prebacuje Navasa. Pitanje je samo je li bio u zaleđu. Samo tri minute kasnije Real je odgovorio preko Balea koji pogađa na asistenciju Kroosa. U 38. već je 2:1 za kraljeva, a strijelac je opet Velšanin, no kao i kod gola Celta, pitanje je li bio u dopuštenoj poziciji.

Celta je sjajnu priliku za izjednačenje imala  u 72. minuti kada je Navas srušio Apsasa, koji je sam preuzeo odgovornost iz jedanaesterca, no Kostarikanac se obranom iskupio. No, u 82. minuti ni Navas nije mogao spasiti Real, nakon što je Gomez glavom zabio za 2:2 i tako postao prvi igrač koji je ove sezone zabio i kraljevima i Barceloni.

Real je do kraja ima dvije dobre prilike preko Ronalda i Lucasa no rezultat se nije mijenjao.

Modrić je igrao do 76., a Kovačić je ušao u 77. Kraljevi su ovim remijem ostali na četvrtom mjesto s 32 boda, čak 16 manje od Barce, ali imaju utakmicu manje. Celta je 14. s 22 boda.