0

BiH

Džeko i Pjanić srušili Cipar, Benteke svjetski rekorder

BiH

Christian Benteke je nakon samo sedam sekundi igre postigao pogodak protiv Gibraltara i to je najbrži pogodak u povijesti kvalifikacija za SP

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u Zenici dočekala  Cipar i upisala nova tri boda pobjedom od 2:0.

Mehmed Baždarević je poslušao želje navijača i od prve je minute zaigrao Milan Đurić u napadu s Edinom Džekom.

Pjanić je imao dobar pokušaj u petoj minuti igre. Natrčao je u sredini kaznenog prostora na ubačaj s desne strane, ali je pucao preko gola.

Ciprani su zaprijetili opasno u 14. minuti Christofi se ubacio iz drugog plana i uputio loptu u prazan kazneni prostor, ali na petercu njegov suigrač nije stigao na loptu.

E, sad se vraćaju svi osim Luke, hoće li biti mjesta za Kramu, Kovu...?

Minutu kasnije je Džeko pred gostujućim golom pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali točno u vratara.

Domaći igrači su kontrolirali igru, a pokušao je i Pjanić udarcem iz voleja u 24. minuti, ali je netko u obrani blokirao i poslao je iznad gola.

U 35. minuti je Džeko primio dugu loptu koju je poslao Đurić, smirio je i krenuo o lijevoj strani prema vratima, ali je iz teškog kuta uspio pogoditi samo vanjsku stranu mreže.

Još jedan opasan pokušaj gostiju vidjeli smo u 39. minuti. Loptu je primio Christofi, pucao snažno po sredini gola, ali je Asmir Begović uspio blokirati u korner.

Odličnu su priliku zmajevi imali u 53. minuti. Eden Višća je sjajno ubacio u kazneni prostor nakon što je uspio sačuvati loptu u terenu, Džeko je pucao glavom ali samo pokraj gola.

I pet minuta kasnije u prilici se našao kapetan BiH. Pjanić je uzeo loptu i poslao je Džeki koji je izašao sam pred vratara Panayija, ali je on obranio. Stigao je napadač Rome ponovno do lopte ali mu je i drugi pokušaj izblokiran.

Možda i najveću priliku na utakmici BiH je imala u 565. minuti. Izet Hajrović je pucao s lijeve strane, gostujući vratar je teško obranio loptu, ali Đurić nije stigao na odbijanac koji je samo trebao pospremiti u praznu mrežu. U posljednji trenutak obrana je izbacila loptu u korner.

I napokon su domaći igrači probili gostujući obranu u 70. minuti. Alexandrou je pogriješio u kaznenom prostoru, Pjanić mu je uzeo loptu i poslao na sredinu gdje je čekao Džeko, a kapetan nije propustio priliku i pospremio je loptu u gol.

Deset minuta kasnije ponovljena kombinacija, Pjanić je ubacio s desne strane, a Džeko je glavom pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Džeko je u kvalifikacijama za svjetska prvenstva postigao 22 pogotka, a bolji od njega je samo Ukrajinac Andrij Ševčenko s 26.

Belgija je s visokih 6:0 slavila na gotovanju kod Gibraltara i poveli su već u prvoj minuti igre.

Christian Benteke je sjajno pucao po sredini gola. Napadaču je za pogodak trebalo samo sedam sekundi igre i time je postavio novi rekord. Naime, njegov je pogodak najbrži u povijesti belgijske reprezentacije, ali i u povijesti kvalifikacija za SP. Benteke je srušio rekord kojeg je držao San Marinov Davide Gualtieri kojemu je 1993. godine protiv Engleske za pogodak trebalo 8,3 sekundi.

Igrao u Manchester Unitedu, zabio Dinamu u Ligi prvaka i s 23 godine došao u - Rudeš!?

Nakon pogotka, Benteke je upisao i asistenciju. Belgija je u 19. minuti povela 2:0, a Witsel je pogodio mrežu udarcem s ruba kaznenog prostora. Sjajno poluvrijeme Benteke je zaključio još jednim golom. U 43. minuti je iskoristio dodavanje Thomasa Meuniera i postavio 3:0.

Dries Mertens je u 51. minuti povećao vodstvo na 4:0 i to nakon asistencije Stevena Defoura. Uslijedio je treći pogodak Bentekea koji je nakon asistencije Edena Hazarda loptu u mrežu poslao petom.

Konačnih 6:0 za Belgiju je postavio Eden Hazard u 79. minuti igre.

Grčka je pobijedila Estoniju u gostima s 2:0.

Torosidis je u drugoj minuti doveo Grke u vodstvo u gostima kod Estonije. Stafylidis je u 61. minuti povisio vodstvo na 2:0.

Vodeća momčad skupine H je Belgija s 9 bodova, a toliko ima i Grčka. BiH je na trećem mjestu sa šest bodova, a Cipar i Gibraltar su bez osvojenog boda.