0

Muhamed Bešić burno je reagirao nakon jednog faula

Zmajevi rutinski, bez Bešića na Wales

BiH je lako svladala Andoru, Džeko je opet zabio, ali dojam su pokvarili isključenje Bešića i ozljeda Pjanića

BiH se očekivano lako obračunala s Andorom u Zenici i pobjedom 3:0 preskočila Cipar. Tako je odrađen posao koji se podrazumijevao, a sada su pred zmajevima zadnja dva kola i prava bitka za treće mjesto i playoff.

Mehmed Baždarević napravio je četiri izmjene u sastavu u odnosu na poraz od Belgije: ušli su Bičakčić, Šunjić, Zec i Ibišević. I upravo su dvojica od njih vrlo brzo, u 14. minuti, probila goste. Zec je ubacio, a Bičakčić glavom zabio za 1:0. Ibišević je dobio žuti karton zbog glume, a Džeko je rutinski pogodio nakon odbijanca za 2:0, dok je na sličan način Lulić u 45. minuti zabio treći.

No, u drugom poluvremenu uslijedile su loše vijesti. Najprije je u poluvremenu u svlačionici ostao Pjanić, sumnja se zbog ozljede. Da bi u 63. minuti Muhamed Bešić zbog burne reakcije nakon jednog prekršaja dobio crveni karton, zbog kojeg će propustiti Wales, a bude li kazna stroža, i Cipar!

Isključen je i gostujući igrač Rodriguez, a u igri 10 na 10 Ibišević je pogodio vratnicu. U 79. minuti u igru je ušao Mario Vrančić i tako debitirao za BiH.