1
Kraj
2

Mandžo zabio, Barcelona pobijedila autogolom, Chelsea u 94. srušio Atletico

Autogol drži drugo mjesto na listi najboljih strijelaca Barcelone! United utrpao četiri komada, a u njihovoj skupini Basel s pet ispratio Benficu!

Skupina A:

CSKA nije imao šanse protiv raspucanog Manchester Uniteda. Mourinhovi su dečki u Rusiji pobijedili s 4:1, dva je pogotka postigao Romelu Lukaku, a po jedan su dali Martial i Mkhitaryan.

U četvrtoj minuti je otvorena golijada, Martial je ubacio, a Lukaku glavom pospremio loptu u mrežu. Nakon asistencije, uslijedio je i pogodak Francuza. Sudac je, ne baš opravdano, svirao kazneni udarac nakon pada Mkhitaryana u kaznenom prostoru, a siguran s bijele točke u 19. minuti je bio Anthony Martial.

Sjajnu predstavu Martial je zaokružio novom asistencijom. Ponovno je uposlio Lukakua u 27. minuti ubačajem u peterac, a u 57. je pucao na gol, a njegov odbijanac je u mrežu pospremio Mkhitaryan za 4:0. Jedini pogodak za CSKA je postigao Kuchaev u 90. minuti.

Golgeterskoj večeri u skupini potpomogao je i Basel pobjedom 5:0 protiv Benfice. U pravom potopu gostiju iz Portugala već u drugoj minuti je zabio Lang, dva je pogotka postigao Oberlin (20' i 69'), a po jedan Van Wolfswinkel (59') i Riveros (76'). Gosti su od 63. igrali bez isključenog Almeide.

United je s dvije pobjede vodeći, a Basel je preskočio CSKA. Benfica je posljednja bez osvojenih bodova.

Skupina C:

Chelsea je na Wandi Metropolitano pobijedio Atletico Madrid 2:1 pogotkom u četvrtoj minuti nadoknade!

Poveli su domaći u 40. minuti pogotkom iz jedanaesterca. Nakon kornera Atletica, David Luiz je u kaznenom prostoru srušio Lucasa, a sudac je pokazao na bijelu točku. Courtoisa je nadmudrio Griezmann.

Do zasluženog je izjednačenja Chelsea stigao u 60. minuti. Eden Hazard je odlično ubacio s desne strane, a Alvaro Morata je podmetnuo glavu i preusmjerio loptu prema mreži.

Pobjedu plavcima je osigurao Michy Batshuayi pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmicu je s tribina pratio bivši plavac i novi napadač Atletica, Diego Costa.

Chelsea je vodeći, Roma je druga, a Atletico Madrid treći, dok je Qarabag posljednji.

Skupina D:

Nije bilo jednostavno Juventusu, ali u Torinu su s 2:0 uspjeli pobijediti Olympiakos. Nije dobro krenulo jer se tijekom zagrijavanja za utakmicu ozlijedio Miralem Pjanić pa je morao ostati na klupi, a umjesto njega je od prve minute krenuo Betancour.

Na klupi je ostao i Higuain, u vrhu napada je zaigrao Mandžukić, a mreže su mirovale sve dok Argentinac nije ušao u igru i prelomio utakmicu. Zaigrao je u 60. minuti, a devet minuta kasnije je zabio za 1:0.

U strijelce se upisao i Mario Mandžukić koji se našao na dobrom mjestu u odlučujućem trenutku. Jedan od grčkih igrača je pokušao očistiti loptu koja je išla u gol, ali je napucao Mandžukića koji je stajao pred golom, a lopta se od hrvatskog napadača odbila u mrežu. Mandžukić je odigrao čitavu utakmicu.

Barcelona je s 1:0 slavila na gostovanju kod Sportinga, a ponovno se u strijelce nije upisao nitko od Katalonaca!

Naime, jedini pogodak na utakmici je autogol Coatesa iz 49. minute, a zanimljivo je da je to treći autogol u korist Barcelone u njihove posljednje dvije utakmice i ukupno četvrti u sezoni. Zanimljivo je da su najbolji strijelci Barce u ovoj sezoni: 1. Messi s 9 golova; 2. autogolovi kojih je bilo 4; 3. Paulinho, D. Suarez i L. Suarez s po dva gola!