Kraj
2

Edin Džeko zabio je 50. gol za reprezentaciju

BiH pobijedila u Albaniji uz 50. gol Džeke, remi Rusije i Belgije u golijadi

Rusija i Belgija odigrale su efikasnu utakmicu, konačan rezultat bio je3:3. Baždarević je napravio šest izmjena, ali mu se jedan igrač i ozlijedio

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu u Tirani protiv Albanije pobijedila je sa 2:1. Oba pogotka BiH je postigla u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Džeko (penal u 7. minuti) i Lulić (42.). Albanija je smanjila rezultat na 2:1 golom Bekima Balaja, bivšeg igrača Rijeke, što je bio i konačan rezulat. Džeki je ovo bio jubilarni 50. gol za reprezentaciju BiH.

Baždarević je napravio šest izmjena, a Vranješ je zbog ozljede napustio teren u prvom poluvremenu.

Hrvatska pregažena u Estoniji!

Baždarević je odmarao neke ključne igrače te je BiH istrčala u sljedećem sastavu:  Begović, Vranješ, Đumić, Šunjić, Zukanović, Jajalo, Krunić, Prcić, Lulić, Džeko i Kodro.

Makedonija je u prijateljskom dvoboju uvjerljivo slavila protiv Bjelorusije sa 3:0. Spirovski je načeo Bjeloruse u 40. minuti, a pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu kada je Pandev zabio dva gola u 61. i 69. minuti.

Komentar: Pa što nam je trebao taj debakl?! Ozljeda, ugled, atmosfera... sve je otišlo kvragu!

Pravu golijadu mogli smo vidjeti u Rusiji gdje su Belgija i Rusija remizirale, a konačan rezultat bio je 3:3. Domaćini su odlično otvorili susret golom Vasina u 3. minuti, no Belgijici su do potpunog preokreta došli već u prvom poluvremenu. Prvo je Mirallas u 17. minuti sigurno reagirao najstrožu kaznu, a Benteke je u 42. i 45. dodao još dva pogotka. Miranchuk je u 74. minuti zabio za Ruse, a potpuni povratak u utakmicu za Ruse je osigurao Bukharov u 92. minuti utakmice.