Na Euro će Poljska ili Danska, a za playoff se bore još Crna Gora, te Škotska, Slovačka i Slovenija, dok je Sjeverna Irska sigurno druga

U prvim utakmicama 9. kola europskih kvalifikacija za SP plasman u Rusiju izbornile su i velesile Njemačka i Engleska.

I dok su Englezi to izveli na način nimalo dostojan sile, Nijemci su SP osigurali baš u stilu: pobjedom u gostima kod doprvaka skupine!

Elf je u Belfastu svladao Sjevernu Irsku s 3:1, uz odličan gol Sebastiana Rudyja u drugoj, a potom i Sandra Wagnera u 21. minuti. Kimmich je u 86. samo potvrdio pobjedu. Devetu Nijemaca u devet utakmica kvalifikacija! Uz gol-razliku 38:3!

Norveška je u San Marinu slavila sa 7:0 (Elyounoussi 3, King 2, Hekriksen, Selnaes), a ranije je Češka pobijedila u Azerbajdžanu s 2:1.

No, u skupini C sve je jasno: Njemačka će na SP, a Sjeverna Irska u playoff.

Poredak: Njemačka 27, Sj. Irska 19, Češka 12, Norveška 10, Azerbajdžan 10, San Marino 0.

Danska je u skupini E odgodila poljsko slavlje. Naime, da su Crna Gora i Danska remizirali, Poljska bi već danas slavila plasman u Rusiju.

No, golom Christiana Eriksena u 16. minuti Danci su pobijedili s 1:0 u Podgorici i ostali s teoretskom šansom da osvoje skupinu. Marko Vešović igrao je cijeli susret.

Rumunjska je s 3:1 kod kuće pobijedila Kazahstan (Budescu 2, Keseru; Turysbek), a Poljska ranije Armeniju u gostima sa 6:1.

U posljednjem kolu Poljskoj treba bod da osvoji prvo mjesto, a Danskoj bilo kakva pobjeda, uz poraz Poljaka. Crna Gora, pak, može biti druga ako pobijedi, a Danska izgubi.

Poredak: Poljska 22, Danska 19, Crna Gora 16, Rumunjska 12, Armenija 6, Kazahstan 2.

Parovi posljednjega kola (8.10.): Poljska - Crna Gora, Danska - Rumunjska, Armenija - Kazahstan

A u skupini F Engleska je slomila Sloveniju na Wembleyu (1:0) tek golom Kanea u 90. minuti, iako bi Englezi osigurali prvo mjesto i remijem.

No, zato je 'živa vatra' za drugo mjesto i playoff. Škotska je od 23. minute kod kuće igrala s igračem više (isključen Mak) i tek golom Martina u 89. s 1:0 svladala Slovačku.

Pa ima dva boda više od Slovačke i tri od Slovenije. A u posljednjem kolu igraju Slovenija - Škotska i Slovačka - Malta. Dakle, ukoliko Škoti ne pobijede u Deželi, zbog bolje gol-razlike Slovacima je bilo kakva pobjeda dovoljna za drugo mjesto. Dok Sloveniji uz pobjedu treba i nerealna usluga Malte...

U posljednjem su susretu Malta i Litva odigrali 1:1 (Agius; Slivka).

Poredak: Engleska 23, Škotska 17, Slovačka 15, Slovenija 14, Litva 6, Malta 1.